Mrozu: pasja powodowała, że zawsze chciałem eksperymentować

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 11:34
Minęło 10 lat od momentu, gdy Mrozu wydał debiutancką płytę, a od tego czasu nieustannie zaskakuje swoich fanów. W audycji "Tu jest muzyka" opowiedział Uli Kaczyńskiej o swoim najnowszym singlu, topowych utworach swojego życia, owocnych współpracach i pisaniu tekstów.
Audio
Mrozu oraz prowadząca audycję Ula Kaczyńska
Mrozu oraz prowadząca audycję Ula Kaczyńska Foto: Polskie Radio

Singiel "Gdybym wiedział" zapowiada najnowszy album artysty, zatytułowany "Aura". Rok 2009 był rokiem, w którym artysta dał się poznać światu, a utwór "Miliony monet" zagościł na szczytach list przebojów. Mrozu zapytany przez prowadzącą co by zrobił 10 lat temu, gdby wiedział, jak potoczą się jego muzyczne losy odpowiedział: "Wolałbym tego nie wiedzieć, bo w życiu jest zazwyczaj tak, że gdybyśmy coś wiedzieli, to byśmy inaczej kierowali swoje poczynania". Dodaje, że w momencie, gdy usłyszała o nim cała Polska nie spodziewał się, że tak szybko potoczy się jego kariera - Wtedy otworzyły się drzwi do pracy nad sobą - twierdzi.

Opowiada też o tym, ze pasja sama spowodowała, że chciał eksperymentować i czerpać wiedzę od innych muzyków. Ambitnie podszedł również do pisania własnych tekstów piosenek. - Czasami trzeba napisać 300 tekstów, aby później móc wybrać z nich 30 fajnych - mówi i dodaje, że z każdym treningiem pisarskim stawał się coraz lepszy. 

W audycji Mrozu opowiada również o scenie reggae, współpracy z elektronicznym zespołem Flirtini, oraz przedstawia 5 swoich "utworów życia". Jakie utwory są najbliższe sercu artysty? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Tu jest muzyka

Prowadził: Ula Kaczyńska

Gość: Mrozu (artysta)

Data emisji: 27.04.2019

Godzina emisji: 23.05

K.A/kh


 


Czytaj także

Marcelina odwołuje zimę

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 14:38
Serią koncertów Marcelina promuje nowy album "Koniec wakacji". Uważa go za bardzo udany, a że bliżej początku wakacji, niż ich końca to jej zupełnie nie przeszkadza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Frąckowiak połączy pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 16:57
Artystka opowiada o planowanym na 30 marca koncercie, podczas którego wystąpi z polskimi DJ-mi, którzy zmiksują jej największe przeboje. To w ramach cyklu "Made in Poland".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Linia Nocna lubi stare, polskie piosenki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 16:31
Był taki czas wśród polskich muzyków, że kwestionowali dorobek starszych koleżanek i kolegów z lat przed 1990 rokiem. Teraz ten trend uległ odwróceniu. Coraz więcej młodych artystów wraca do utworów z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych i grają je na swój sposób. Jednym z tych zespołów jest Linia Nocna.
rozwiń zwiń