Holistycznie i ekologicznie - "Siostry Rzeki" Sutari

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 15:30
W audycji "Tu jest muzyka" posłuchaliśmy najnowszych nagrań zespołu Sutari z najnowszej płyty "Siostry Rzeki" oraz krótkiej rozmowy z artystkami. W audycji także pojawiła się muzyka Prusinowski Kompania, Kapeli Maliszów oraz nowe nagrania z Gruzji i Belize.
Sutari
SutariFoto: Piotr Spigiel / piotrspigiel.com

- Kochamy rzeki i najchętniej jeździmy nad rzeki, naszą premierę też zamierzamy spędzić nad rzeką – mówiły artystki z zespołu Sutari – Zła kondycja rzek, to zła kondycja Ziemi, a co za tym idzie, zła kondycja nas samych. Ekologię odbieramy holistycznie - zaznaczyły.


Posłuchaj
44:26 2020_06_25-20-10-55 _PR1_Tu jest muzyka.mp3 "Siostry Rzeki" - premiera płyty Sutari (Jedynka/Tu jest muzyka)

 

 

"Całym sercem wspieramy i dołączamy się do działań ekologicznych, mających chronić przyrodę i wszelkie życie na Ziemi. Z tego też powodu tytuł naszej płyty nawiązuje do wspaniałej akcji ekologiczno-artystycznej Siostry Rzeki" – tak pisały o swoim najnowszym dziele artystki z zespołu Sutari: Basia Songin, Kasia Kapela i Zosia Zembrzuska. 

Rzeka jest szlakiem dla podróżujących, źródłem wody i pokarmu, domem dla wielu gatunków zwierząt, naturalną granicą. Z rzeką wiąże się wiele obyczajów, wierzeń, rytuałów i opowieści. Jest miejscem wypoczynku, świętowania i obcowania z tajemnicami.

- Wiele z tych tekstów jest naszego autorstwa, samodzielnie wykreowaliśmy również wiele melodii, inspirując się muzyką ludową. Melodia "Lila gąski" pochodzi z Wielkopolski i zachwyciłyśmy się wartkością śpiewu, który usłyszałyśmy w oryginale i który tylko odrobinę opierał się o melodię. Tą inspirację wykorzystałyśmy do tego, żeby znaleźć swój własny sposób na zaśpiewanie - tłumaczyła w "Źródłach" Basia Songin.

W audycji posłuchaliśmy utworów z płyty "Siostry Rzeki" - długo wyczekiwanej premiery grupy Sutari. Płyta została wydana przez AAUU records.

***

Tytuł audycji: Tu jest muzyka

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość:  Barbara Songin Katarzyna Kapela i  Zofia Zembrzsuska (Sutari)

Data emisji: 26.06.2020

Godzina emisji: 20.10

gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak