Posłuchaj, jak Włodek Pawlik gra Chopina!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 12:15
W niedzielę 16 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbył się pierwszy koncert z cyklu "Chopin na żywo". Swoje interpretacje utworów najsłynniejszego polskiego kompozytora przedstawił laureat nagrody Grammy Włodek Pawlik.
Audio
  • Koncert Włodka Pawlika z cyklu "Chopin jam sassion" (Koncert chopinowski/Jedynka)
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Cykl "Chopin na żywo" będzie składał się z ośmiu koncertów, organizowanych co niedzielę w Studiu im. W. Szpilmana. Publiczność i radiosłuchacze usłyszą zarówno jazzowe, jak i klasyczne interpretacje chopinowskie. W części zatytułowanej "Chopin jam sassion" oprócz Włodka Pawlika wystąpią jeszcze Filip Wojciechowski (23.10), Paweł Kowalski (30.10) i Andrzej Jagodziński (6.11).

Pierwszy koncert z serii "Chopin na żywo" prowadził Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Cykl powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Koncert chopinowski

Data emisji: 16.10.2016

Godzina emisji: 23.08

pg/mg

Czytaj także

Włodek Pawlik: komponowanie to wędrówka w nieznanym lesie

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 21:30
 - Szukam barw, kolorów. Jest pięknie, ale nie do końca wiem czy odnajdę właściwą drogę. To proces bardzo intuicyjny, ale też bardzo osobisty, intymny, ale mający posmak pewnej przygody – przyznaje Włodek Pawlik.
rozwiń zwiń