X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seong–Jin Cho gra ballady Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 09:20
W cyklu koncertów prezentujących muzykę Fryderyka Chopina, zapraszamy do wysłuchania najnowszych nagrań Koreańczyka Seong–Jin Cho.
Audio
  • Seong – Jin Cho gra ballady Fryderyka Chopina (Koncert Chopinowski/Jedynka)
Laureat głównej nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Seong Jin-Cho, podczas koncertu z okazji 206. rocznicy urodzin Chopina, 1.03.2016 r. w Filharmonii Narodowej w WarszawiePAPRadek Pietruszka
Laureat głównej nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Seong Jin-Cho, podczas koncertu z okazji 206. rocznicy urodzin Chopina, 1.03.2016 r. w Filharmonii Narodowej w WarszawiePAP/Radek PietruszkaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Zdobywając w 2015 r. I nagrodę XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Seong–Jin Cho został pierwszym koreańskim zwycięzcą w 90-letniej historii tego konkursu.

Seong–Jin Cho jest pianistą najwyższej klasy, nie ma dla niego żadnych technicznych barier. Bardzo dużo potrafi, sprawdza się w różnym repertuarze, ale do Chopina ma szczególny talent - mówił Adam Rozlach zapraszając do wysłuchania utworów w wykonaniu młodego muzyka. 

W świąteczny wieczór usłyszeliśmy 4 Ballady op. op. 23, 38, 47 i 52, które ukazały się nakładem Deutsche Grammophon we wrześniu 2016 roku.

***

Audycja: "Koncert chopinowski" 

Prowadził: Adam Rozlach

Data emisji: 25.12.2016

Godz. emisji: 23.07

ab/gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seong-Jin Cho wygrał Konkurs Chopinowski. "Nie mogę w to uwierzyć"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 18:33
Zwycięzcą XVII Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina został Seong-Jin Cho z Korei Południowej. Jedyny Polak w stawce dziesięciu finalistów, Szymon Nehring otrzymał wyróżnienie. Kate Liu z USA otrzymała nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak gra rewelacja XVII Konkursu Chopinowskiego (cz.1)

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 23:07
W ubiegłym roku 22-letnia Amerykanka Kate Liu otrzymała w Warszawie III nagrodę, a także prestiżową Nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Interpretacje Chopina na Konkursie Pianistycznym im. Paderewskiego (cz. 2)

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 10:21
Prezentujemy kolejne najciekawsze interpretacje muzyki Fryderyka Chopina zarejestrowane podczas X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń