Bomsori Kim: jestem fanką Rafała Blechacza

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 16:35
- Podczas Konkursu Chopinowskiego w 2005 roku kibicowałam pewnemu koreańskiemu pianiście, ale to Rafał od początku zwrócił moją uwagę - opowiadała w Dwójce znakomita południowokoreańska skrzypaczka.
Audio
Bomsori Kim
Bomsori KimFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Po latach sama przyjechałam do Polski wziąć udział w konkursie. Okazało się, że tym razem to on mnie zauważył. Gdy po jakimś czasie otrzymałam od niego email z propozycją współpracy, pomyślałam, że to żart - wspominała Bomsori Kim.

Skrzypaczka dała się poznać polskiej publiczności w 2016 roku podczas XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Zajęła tam drugie miejsce.

Dziś artystka często występuje z polskimi orkiestrami, ale też nawiązała regularną współpracę z Rafałem Blechaczem. - Mamy rozpisane wspólne recitale aż do roku 2020. Być może z tej współpracy wynikną jakieś nagrania, ale to jeszcze nic pewnego.

W audycji Bomsori Kim mówiła o zawodowych możliwościach, jakie się otworzyły się w jej karierze po sukcesie na poznańskim konkursie, ale też swoim ciepłym stosunku do Polski.

***

Rozmawiała: Monika Zając

Gość: Bomsori Kim

Data emisji: 16.04.2018

Godzina emisji: 16.15

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę"

bch/mko

Czytaj także

Jak w Paryżu odkryto polskie rękopisy sprzed stu lat

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 11:10
– Od 1968 r. pracowałam w dziale muzycznym Biblioteki Narodowej w Paryżu, gdzie katalogowałam manuskrypty. Tam trafiłam na pierwszy z rękopisów – mówiła muzykolog Ewa Talma-Davous.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Leonora III". Piekielnie trudna uwertura Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 12:45
- Wykonanie tego utworu na samym początku występu wydaje się czymś ponad siły - o kompozycji, która zabrzmiała na otwarcie 50. koncertu tegorocznego festiwalu BBC Proms, opowiadała dyrygentka Mirga Gražinyte-Tyla.
rozwiń zwiń