X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Utwory Chopina w wykonaniu uzdolnionego 19-latka

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:15
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana zagrał 19-letni student I roku Akademii Muzycznej w Katowicach Kamil Pacholec.
Audio
  • Utwory Chopina w wykonaniu uzdolnionego 19-latka (Koncert Chopinowski/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/ East News

Urodził się w 1998 roku w Kielcach. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku ośmiu lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach pod kierunkiem mgr. Małgorzaty Kowalskiej. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Świtały.

Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. zdobywcą I miejsca oraz nagród za najlepsze wykonanie utworu solowego Fryderyka Chopina i najlepsze wykonanie koncertu w 47. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Katowicach w 2016 roku.

Swoje umiejętności doskonali biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, w tym: Andrzeja Jasińskiego, Katarzynę Popową-Zydroń, Ewę Pobłocką, Arie Vardiego, Ives Henry''ego, czy Phillipe'a Raskina. Od 2016 roku jest objęty programem promocji Młodych Talentów Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

W nagraniu audycji można posłuchać Ballady g-moll op. 23 oraz Sonaty h-moll op. 58 w jego wykonaniu.

***

Audycja: Koncert Chopinowski

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 29.04.2018

Godzina emisji: 23.07

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przypomnijmy, jak grał prof. Kazimierz Gierżod

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 23:08
Zapraszamy do wysłuchania nagrania recitalu zmarłego przed tygodniem wybitnego polskiego pianisty i pedagoga, prof. Kazimierza Gierżoda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ocalić od zapomnienia - fortepian Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 23:08
17 marca 1830 roku w Teatrze Narodowym odbył się koncert wówczas 20-letniego Fryderyka Chopina. Muzyk zagrał na fortepianie, który pochodził z salonu jego rodziców. Niedawno udało się stworzyć kopię instrumentu zniszczonego przez carskich żołnierzy. Jak on brzmi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z nagrań Dinary Klinton

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 23:07
Pianistka jest laureatką kilku prestiżowych konkursów m.in. w Cleveland (2016), w Bolzano (2007), nadto zdobywczynią II miejsca Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2013).
rozwiń zwiń