X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gra Władysław Kędra. Część II

Była to druga z trzech audycji poświęconych nagraniom laureata Konkursu Chopinowskiego - Władysława Kędry, którego 100. rocznicę urodzin i 50. śmierci właśnie obchodzimy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cocoparisienne/pixabay
O Audycji

W audycjach usłyszymy nagrania m.in.: I Sonaty c-moll op. 4, Scherza b-moll op. 31, wybranych preludiów i etiud z obu opusów, wybranych mazurków, pieśni „Moja pieszczotka” w ujęciu F. Liszta oraz utworów na fortepian i orkiestrę Chopina op. op. 2, 13 i 14, nagrane z Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Witolda Rowickiego.


Czytaj więcej
fortepian1200.jpg
Gra Władysław Kędra. Część I

Władysław Kędra urodził się 16 września 1918 r. w Łodzi. Laureat konkursów w Genewie i Warszawie (1949), rozwijał międzynarodową karierę (grał prawie wszystkie dzieła Chopina). Juror konkursów w Bilbao, Budapeszcie i Zwickau. Profesor Akademii Muzycznej w Wiedniu (1957-64) i w Łodzi. Nagrał kilka płyt z utworami Chopina, Gershwina, Liszta i twórców hiszpańskich. Zmarł 26 listopada 1968 r. w Warszawie. 

***

Audycja: Koncert Chopinowski

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 25.11.2018

Godzina emisji: 23.08

kh

Playlista