X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chopin na żywo" ze Studia PR im. Władysława Szpilmana

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 13:00
Wystąpi młody, utalentowany pianista - Andrzej Wierciński. W jego wykonaniu usłyszymy: cztery Mazurki op.24, Scherzo h-moll op. 20, Scherzo cis-moll op. 39 oraz Poloneza As-dur op. 53.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Diego Cervo

Pianista urodzony w 1995 r., jest absolwentem OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Anny Jastrzębskiej - Quinn. Od 2014 r. studiuje w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Świtały.

Brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych zdobywając szereg nagród, w tym I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina (Warszawa, 2015); I nagrodę, złoty medal oraz specjalne zaproszenie na festiwal pianistyczny w Kolonii oraz koncerty w prestiżowych salach świata na X Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim Golden Ring (Słowenia, 2014); III nagrodę oraz specjalne zaproszenie na koncert do Hiszpanii (Majorka) i specjalne zaproszenie na koncert do Polski (Duszniki-Zdrój) na VI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Budapeszt, 2014). Ponadto jest finalistą oraz zdobywcą specjalnej Nagrody dla najlepszego pianisty z Polski na X Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Darmstadt (Niemcy, 2013).

Andrzej Wierciński koncertował wielokrotnie w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz w innych prestiżowych miejscach w Polsce i za granicą, m.in. w Rosji, Niemczech, Kanadzie. Jest laureatem Stypendium Artystycznego im. Franciszka Wybrańczyka Fundacji Sinfonia Varsovia.

***

Audycja: Koncert Chopinowski

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 23.12.2018

Godzina emisji: 23.08

kwh


Zobacz więcej na temat: Adam Rozlach koncert chopin

Czytaj także

Gra Władysław Kędra. Część 1

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 23:08
Pierwsza z trzech audycji poświęconych chopinowskim nagraniom laureata IV Konkursu Chopinowskiego z 1949 r. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra Władysław Kędra. Część II

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 23:08
Była to druga z trzech audycji poświęconych nagraniom laureata Konkursu Chopinowskiego - Władysława Kędry, którego 100. rocznicę urodzin i 50. śmierci właśnie obchodzimy.
rozwiń zwiń