X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieła Chopina grane na organach

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 23:10
W dniu 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, usłyszeliśmy po raz pierwszy w tej audycji nagrania dzieł Fryderyka Chopina wykonane na organach.
Audio
  • Dzieła Fryderyka Chopina grane na organach (Koncert chopinowski)
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock/Anna Providence

Na instrumencie w Bazylice św. Krzyża w Warszawie zagrał Wiktor Łyjak (m.in. wybrane walce, nokturny i preludia), a na organach Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku Roman Perucki zaprezentował Preludium "Deszczowe" op. 28 nr 15.

Na zakończenie audycji zagrał amerykański wirtuoz Cameron Carpenter. Usłyszeliśmy go w Etiudzie c-moll op. 10 nr 12 nagranej na jego współczesnym, cyfrowym instrumencie oraz w Etiudzie cis-moll op. 10 nr 4, zagranej na bis po pierwszym jego polskim recitalu, w ramach 51. Festiwalu w Łańcucie w 2012 roku, na organach Bazyliki w Leżajsku.

***

Audycja: Koncert Chopinowski

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 1.09.2019

Godzina emisji: 23.08

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lidia Grychtołówna: nie można grać sztywną ręką

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 12:14
Druga część rozmowy z nestorką polskiej pianistyki Lidią Grychtołówną, obchodzącą w ub.r. swoje 90-te urodziny. Maestra mówi jak grać Chopina i jak odczytywać zapis nutowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie nagrania Władimira Horowitza

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 23:07
W tej audycji z cyklu "Koncert chopinowski" kończymy półtoraroczny cykl comiesięcznych prezentacji chopinowskich nagrań Władimira Horowitza (1903-1989). Usłyszeć można jego ostatnie nagrania dokonane w Nowym Jorku w ostatnich miesiącach życia pianisty, w Nowym Jorku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Mark: świat odkryje Chopina

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 16:45
- Muzyka nie będzie stworzona do filmu, tylko film do muzyki - mówi John Mark, producent właśnie powstającego filmu "Chopin i Liszt w Paryżu". Czy będzie to produkcja tej klasy, co "Przeminęło z wiatrem"?
rozwiń zwiń