X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Hesse-Bukowska gra Chopina

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 23:10
Audycję poświęciliśmy Barbarze Hesse-Bukowskiej (1930 - 2013) - wybitnej pianistce i chopinistce, laureatce II nagrody IV Konkursu Chopinowskiego w 1949 r. W jej interpretacji posłuchamy czterech nokturnów z opusów 32, 48 i 55, Poloneza - Fantazji As-dur op. 61 oraz Walca As-dur op. 69 nr 1. Wszystkie nagrania powstały w studiach Polskiego Radia pod koniec lat 50-tych i 60-tych.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Kotin

Grudzień to czas pamięci o tej wielkiej artystce. 9 grudnia mija 6 rocznica jej śmierci, ale to też jest miesiąc wspomnień. Co roku 4 grudnia, w dzień jej imienin, w domu pianistki odbywały się przyjęcia z tej okazji. W tej uroczystości towarzyszyli jej absolwenci oraz przyjaciele. 

Barbara Hess - Bukowska przez całe swoje życie grała utwory Fryderyka Chopina. W 1949 otrzymała II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. W 1953 roku została laureatką V nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Marguerite Long i Jacques'a Thibad, po czym rozpoczęła naukę u Artura Rubinsteina na kursie mistrzowskim. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Prowadzi: Adam Rozlach
Data emisji: 8.12.2019

Godzina emisji: 23.07

ag/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyczne spotkanie z Ewą Rubinstein oraz archiwalna rozmowa z Arturem Rubinsteinem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 06:40
Ewa Rubinstein jest córką Anieli z Młynarskich i Artura Rubinsteinów. Była honorowym gościem zakończonego 19 października VI Rubinstein Piano Festival w Łodzi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowskie interpretacje Ignacego Jana Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 13:41
W Bydgoszczy, mieście szczególnie kultywującym pamięć o Ignacym Janie Paderewskim, rozpoczyna się XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny jego imienia. Z tej okazji, w przededniu Święta Niepodległości, w audycji słuchaliśmy wykonań wielkiego patrona konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Magin gra scherzi Chopina

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 23:07
Polski pianista i kompozytor Miłosz Magin (1929-1999) zagra cztery Scherzi w nagraniu dokonanym w latach 70-tych dla francuskiej Dekki.
rozwiń zwiń