Koncert fortepianowy e-moll op. 11 w wykonaniu Kevina Kennera

Zapraszamy do wysłuchania Koncertu fortepianowego e-moll op. 11 w wersji kameralnej na fortepian i kwintet smyczkowy autorstwa solisty - amerykańskiego pianisty Kevina Kennera. W nagraniu towarzyszyli mu muzycy "Apollon Musagete".
Koncert zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego Kevina Kennera z okazji 2. urodzin Radia Chopin
Koncert zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego Kevina Kennera z okazji 2. urodzin Radia ChopinFoto: PAP/Leszek Szymański
O Audycji

Posłuchaj
47:48 2020_09_20 23_07_44_PR1_Koncert_Chopinowski.mp3 Koncert fortepianowy e-moll op. 11 w wykonaniu Kevina Kennera (Koncert Chopinowski/Jedynka)

Kevin Kenner urodził się w 1963 roku w Coronado w południowej Kalifornii. Studiował początkowo pod kierunkiem Krzysztofa Brzuzy, a następnie w Polsce u Ludwika Stefańskiego. Naukę kontynuował u Leona Fleishera i w Hanowerze u Karla-Heinza Kammerlinga. Wykładał w londyńskim Royal College of Music, w 2015 roku przyjął posadę we Frost School of Music na Uniwersytecie w Miami.

Przełomowy w jego karierze był rok 1990, kiedy zyskał światowe uznanie dzięki zwycięstwie w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, nagrodzie w Międzynarodowym Konkursie im. Terence'a Judda w Londynie oraz III miejscu w Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.

Jest częstym gościem Festiwalu "Chopin i jego Europa" w Warszawie. Jego nagrania płytowe obejmują liczne albumy chopinowskie, w tym wydany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w serii "The Real Chopin" recital na fortepianie historycznym. Album "Chopin Resonances" znalazł się na liście 50 najlepszych nagrań chopinowskich wszech czasów magazynu "Gramophone". 

***

Audycja: Koncert Chopinowski

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 20.09.2020 r.

Godzina emisji: 23.05

Jedynka/pl.chopin.nifc.pl/kk 

Playlista
  • Kevin Kenner - fortepian, Apollon Musagete Quartet, - Koncert fortepianowy e-moll op. 11