X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Widowisko "Sienkiewicz. Pisarz niekonwencjonalny"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 12:33
- Henryk Sienkiewicz wykraczał poza konwencje literackie, tworząc własne i miał też niekonwencjonalne życie. Pięciokrotnie zakochiwał się w kobietach o imieniu Maria. Trzy z nich zostały jego żonami - tłumaczyła Jolanta Dąbek z Muzeum Niepodległości w Warszawie.
Audio
  • Rok Sienkiewiczowski oraz podsumowanie wydarzeń kulturalnych (Po prostu kultura/Jedynka)
Fragment plakatu promującego widowisko edukacyjne Sienkiewicz. Pisarz niekonwencjonalny
Fragment plakatu promującego widowisko edukacyjne "Sienkiewicz. Pisarz niekonwencjonalny"Foto: materiały prasowe

15 listopada mija 100 lat od śmierci Henryka Sienkiewicza. Podczas całorocznych obchodów zorganizowano między innymi konkursy, skierowane również do młodzieży, oraz wystawę przygotowaną przez Barbarę Wachowicz. Zwieńczaniem obchodów w Muzeum Niepodległości będzie widowisko "Sienkiewicz. Pisarz niekonwencjonalny" przygotowane przez Macieja Rayzachera i Janusza Kowalczyka. Jolanta Dąbek zaprosiła na 15 listopada o godz.17, wstęp wolny.

11 listopada Joanna Siedlecka odebrała, za książkę "Biografie odtajnione. Z archiwów literackich bezpieki", nagrodę literacką im. Józefa Mackiewicza. Pisarka podzieliła się wrażeniami z naszą reporterką - Martyną Podolską.

Ok. 200 filmów, 133 filmowców z całego świata,150 dziennikarzy z 10 krajów uczestniczy w festiwalu Camerimage 2016. Z Jessicą Lange, która w Bydgoszczy odebrała nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego, tuż po gali otwarcia rozmawiała Joanna Sławińska. Nasza dziennikarka rozmawiała także z Michałem Kwiecińskim - producentem "Powidoków" Andrzeja Wajdy. Ostatnie dzieło reżysera było prezentowane na 24. Camerimage. O swoich filmach biorących udział w konkursie opowiedział Wojciech Kasperski.

Wojciech Nowicki - dyrektor Teatru im. Jaracza w Łodzi - podsumował 4. Teatralny Festiwal Klasyki Światowej "Nowa Klasyka" (relacja Doroty Kołodziejczyk).

7. Olimpiadę Teatralną we Wrocławiu opisał jej dyrektor artystyczny Jarosław Fret (relacja Doroty Kołodziejczyk).

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Po prostu kultura"   w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Jolanta Dąbek (z-ca dyr d/s programowych Muzeum Niepodległości w Warszawie), Joanna Siedlecka (pisarka), Jessica Lange (aktorka), Michał Kwieciński (scenarzysta, reżyser, producent), Wojciech Kasperski (scenarzysta, reżyser, producent), Wojciech Nowicki (dyr.Teatru im.Jaracza w Łodzi), Jarosław Fret (dyrektor artystyczny Olimpiady Teatralnej we Wrocławiu)

Data emisji: 13.11.2016 r.

Godzina emisji: 22.08

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skrzetuski, Zagłoba i inni. Popularni od pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 11:45
- Sienkiewiczowskie postacie nie istnieją statycznie, to postacie dynamiczne, przemieszczające się w rozległych przestrzeniach - mówi prof. Tadeusz Bujnicki, wykładowca na Artes Liberales.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Lwy rozdane, czas na festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 11:16
- Chcemy przywoływać pamięć o bohaterach, którzy w latach 1939-1989 nadstawiali głowy i ryzykowali życie, abyśmy dziś mogli spokojnie żyć - wyjaśniał Arkadiusz Gołębiewski, pomysłodawca i dyrektor festiwalu "Niepokorni, Niezłomni,Wyklęci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mity Sienkiewicza - bez nich go nie zrozumiemy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 13:40
- Mam zamiar odczarować Sienkiewicza, bo on ma w naszej świadomości przyprawioną gębę na wzór tych, o których mówił Gombrowicz. To są mity, w które wkładamy pisarza, a pisarz bronić się nie może - mówi prof. Jolanta Sztachelska.
rozwiń zwiń