X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ranking, z którego wyłania się prawdziwy obraz bibliotek

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 15:36
- Sześć lat temu, gdy powstał pierwszy ranking, średnia powierzchnia bibliotek wynosiła 180 m2. Dziś jest to 270 m2. Rozwija się również księgozbiór. Liczba książek zwiększyła się w tym czasie z 400 tysięcy do 430 - mówi Agnieszka Sopińska-Jaremczak z Instytutu Książki.
Audio
  • Agnieszka Sopińska-Jaremczak o rankingu bibliotek 2016 (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Dorota Kołodziejczyk zagląda za kulisy prób do spektaklu "Matka Courage i jej dzieci" (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Martyna Podolska rozmawia z Krzysztofem Gosztyłą i Mirosławem Gronowskim o spektaklu "Chłopcy" (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Dorota Kołodziejczyk rozmawia z Grzegorzem Bralem o spektaklu "Wyspa" na podstawie "Burzy" W. Szekspira (Po prostu kultura/Jedynka)
Ranking, z którego wyłania się prawdziwy obraz bibliotek
Foto: materiały prasowe

Od sześciu lat Instytut Książki i redakcja "Rzeczpospolitej" organizują ranking bibliotek. Najnowszy zostanie ogłoszony w poniedziałek (28.11).

- Ide ta ma na celu pokazanie obrazu bibliotek. Z pozycji Warszawy może się wydawać, że one się zwijają, że nie ma na nie pieniędzy, że nic się w nich nie dzieje. Tymczasem nasz ranking pokazuje, jak biblioteki się rozwijają, jak w cudowny sposób zamieniają się w centra kultury. Dziś bowiem coraz częściej biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie człowiek przychodzi wypożyczyć książkę. Jest tam również wifi, są bardzo prężnie działający pracownicy, którzy organizują dla lokalnych społeczności cudowne imprezy, są tańce, aerobik, można pograć w szachy - tłumaczy Agnieszka Sopińska-Jaremczak.

W audycji ponadto mówiliśmy o spektaklu "Matka Courage i jej dzieci" w reżyserii Michała Zadary w Teatrze Narodowym z Danutą Stenką w roli głównej, spektaklu "Chłopcy" w reżyserii Mirosława Gronowskiego w Teatrze Polonia z Barbarą Horawianką, Marią Pakulnis, Stanisławem Brudnym i Krzysztofem Gosztyłą oraz spektaklu "Burza" w reżyserii Grzegorza Brala w Teatrze Pieśń Kozła.

***

Tytuł audycji:"Po prostu kultura" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Anna Stempniak

Autorzy materiałów: Dorota Kołodziejczyk, Martyna Podolska

Goście: Agnieszka Sopińska-Jaremczak (Instytut Książki), Michał Zadara (reżyser), Mirosław Gronowski (reżyser), Krzysztof Gosztyła (aktor), Grzegorz Bral (reżyser)

Data emisji: 27.11.2016

Godzina emisji: 22.09

pg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak minęła ogólnopolska Noc Bibliotek?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 09:00
Wszystkie mole książkowe z soboty na niedzielę nie zmrużyły oka! Po Nocy Muzeów przyszedł czas na Noc Bibliotek, a my sprawdziliśmy, jakie atrakcje przygotowali dla czytelników bibliotekarze.
rozwiń zwiń