Narodowy Instytut Audiowizualny. Kultura on- i offline

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 13:25
- W internecie znajduje się mnóstwo śmieci. Trzeba tam przewodników, takich jak ninateka.pl, czy inne portale, do których mamy zaufanie, i które pokazują nam legalne treści - mówi Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA).
Audio
  • Michał Merczyński o działalności Narodowego Instytutu Audiowizualnego (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Rozmowy z twórcami spektakli "Wieloryb the Globe" w Teatrze Starym w Lublinie i "Szabasowa dziewczyna" w Teatrze Żydowskim w Warszawie oraz relacja z wernisażu wystawy plakatów Jana Młodożeńca w hallu Centrum Giełdowego w Warszawie (Po prostu kultura/Jedynka)
Siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie
Siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualnego w WarszawieFoto: ninateka.pl

W serwisie ninateka.pl dostępnych jest, w zdecydowanej większości bezpłatnie, 6 tys. materiałów. - Bez współpracy z Polskim Radiem i jego archiwum, z którego pochodzi przynajmniej kilkadziesiąt procent nagrań, które wykorzystaliśmy do portali muzycznych, utworzenie tak dużej bazy byłoby niemożliwe - podkreśla w radiowej Jedynce Michał Merczyński.


Czytaj także
instytut teatralny 1200.jpg
Moda na teatr i rok pod znakiem Erwina Axera

Od maja 2016 roku Narodowy Instytut Audiowizualny działa w siedzibie przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie. Znajdujące się tam archiwum kusi ponad trzykrotnie większą liczbą materiałów w porównaniu do serwisu ninateka.pl, ale to nie wszystko. Instytut organizuje również koncerty, pokazy filmowe i warsztaty edukacyjne, o czym w nagraniu audycji obszernie opowiada dyrektor Merczyński. Tam również rozmowa Martyna Podolskiej z twórcami spektaklu "Wieloryb the Globe" w Teatrze Starym w Lublinie, rozmowa Doroty Kołodziajczak z twórcami spektaklu "Szabasowa dziewczyna" w Teatrze Żydowskim w Warszawie oraz relacja Mai Mazurek z wernisażu wystawy plakatów Jana Młodożeńca w hallu Centrum Giełdowego w Warszawie.

***

Tytuł audycji: "Po prostu kultura" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Michał Merczyński (dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego)

Data emisji: 15.01.2017

Godzina emisji: 22.07

pg/gs


Czytaj także

Narodowy Instytut Audiowizualny - skarbnica polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 19:29
- Mamy najlepszą pracownię digitalizacji w Polsce, jeśli chodzi o dźwięk i obraz - zachwala w Jedynce dyrektor Instytutu Michał Merczyński.
rozwiń zwiń