X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kim są edukatorzy kulturalni?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 14:27
Takie pytanie postawiliśmy w audycji w związku z poniedziałkowym (30.01) I Zjazdem Kulturalnych Edukatorów w Mazowieckim Instytucie Kultury.
Audio
  • Katarzyna Lindner i Mariola Mindak o działalności edukatorów kulturalnych i kulturowych (Po prostu kultura/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

- Edukator kulturalny to ktoś, kto przekazuje kompetencje kulturowe, np. prowadzi lekcje z zakresu historii sztuki, literatury czy muzyki i tańca, generalnie z wszystkich dziedzin kultury. Sprowadza się to do bardzo konkretnego przekazu dotyczącego bardzo konkretnych kompetencji - tłumaczy Katarzyna Lindner, koordynatorka I Zjazdu Kulturalnych Edukatorów.

Czy edukator kulturalny to to samo, co edukator kulturowy, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również rozmowa z dyrektorem Muzeum Narodowego we Wrocławiu Piotrem Oszczanowskim, a także wywiady Doroty Kołodziejczyk z reżyserem Tadeuszem Bradeckim i aktorem Tomaszem Szczepaniakiem na temat spektaklu "Sługa dwóch panów" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a także z reżyserami trzech jednoaktówek składających się na spektakl "3xMrożek" w Teatrze Polskim w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Po prostu kultura w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Katarzyna Lindner (koordynatorka I Zjazdu Kulturalnych Edukatorów w Mazowieckim Instytucie Kultury), Mariola Mindak (promuje czytelnictwo wśród dzieci)

Data emisji: 29.01.2017

Godzina emisji: 22.09

pg/gs

Zobacz więcej na temat: KULTURA Anna Stempniak TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ranking, z którego wyłania się prawdziwy obraz bibliotek

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 15:36
- Sześć lat temu, gdy powstał pierwszy ranking, średnia powierzchnia bibliotek wynosiła 180 m2. Dziś jest to 270 m2. Rozwija się również księgozbiór. Liczba książek zwiększyła się w tym czasie z 400 tysięcy do 430 - mówi Agnieszka Sopińska-Jaremczak z Instytutu Książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowy Instytut Audiowizualny. Kultura on- i offline

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 13:25
- W internecie znajduje się mnóstwo śmieci. Trzeba tam przewodników, takich jak ninateka.pl, czy inne portale, do których mamy zaufanie, i które pokazują nam legalne treści - mówi Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA).
rozwiń zwiń