X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ostatni moment na wybór lektury "Narodowego Czytania 2017"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 11:10
- Do 15 lutego jest czas, żeby wybrać lekturę, którą wszyscy przeczytamy 2 września tego roku. To od państwa - słuchaczy zależy, która z czterech proponowanych lektur będzie czytana podczas najbliższej edycji - przypominał minister Wojciechem Kolarski z Kancelarii Prezydenta.
Audio
  • Do północy 15 lutego można głosować na tegoroczną lekturę Narodowego Czytania (Po prostu kultura/Jedynka)
Wojciech Kolarski
Wojciech KolarskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

A wybieramy spośród: "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, "Beniowskiego" Juliusza Słowackiego  i "Pamiątek Soplicy" Henryka Rzewuskiego. Jest kilka możliwości oddania głosu: można wysłać mail na adres narodoweczytanie@prezydent.pl albo wejść na stronę prezydent.pl i tam, w zakładce "narodowe czytanie", jest specjalnie przygotowany formularz, dostępne także na koncie facebookowym Kancelarii Prezydenta oraz na Twitterze.

- Narodowe Czytanie to jest wielka akcja, która się rozwija - oceniał minister Kolarski. - Od dwóch lat Narodowe Czytanie ma nową formułę; wybieramy lekturę wspólnie. Ubiegłoroczne "Quo vadis" Sienkiewicza to była decyzja czytelników, a Narodowe Czytanie w Polsce i poza granicami kraju zorganizowane było aż w 2265 miejscach. To była największa jak dotąd akcja wspólnego czytania. Ten przyrost obywatelskiego zaangażowania, który się wyraził w liczbie miejsc, w których wspólnie czytaliśmy lekturę, był wyjątkowy. Dla porównania, w 2015 r. "Lalkę" Bolesława Prusa czytano w 1600 miejscach - podsumowywał minister i dodał, że "oprócz zasadniczego celu, którym jest promocja czytelnictwa i popularyzacja polskiej literatury - celem Narodowego Czytania jest przypomnienie, że istnieje coś takiego, jak kanon polskiej literatury".   

W audycji zaprezentowaliśmy także rozmowę Martyny Podolskiej z Elżbietą i Krzysztofem Pendereckimi, laureatami XVIII Nagrody im. Gieysztora za szczególne osiągnięcia w ochronie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz relację Doroty Kołodziejczyk z premiery "Idioty" wg Dostojewskiego w Teatrze Narodowym w Warszawie. Spektakl reżyseruje Paweła Miśkiewicz, a wystepują: Paweł Tomaszewski, Wiktorią Gorodeckaja i Mateusz Rusin. 

***

Tytuł audycji: Po prostu kultura w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: minister Wojciech Kolarski (Kancelaria Prezydenta) 

Data emisji: 12.02.2017

Godzina emisji: 22.07

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narodowe Czytanie. "Quo vadis" lekturą wszystkich pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 12:58
- Akcja ma służyć promocji czytelnictwa, polskiej literatury, klasyki. Wspólne czytanie buduje więzi, sprawia też, że stajemy się dla siebie bliżsi - mówił w Jedynce Wojciech Kolarski, minister w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowe Czytanie 2017. Mija czas wyboru lektury

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 12:09
"Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego, "Beniowski" Juliusza Słowackiego i "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego - to utwory, spośród których Polacy wybiorą dzieło do tegorocznego Narodowego Czytania. Czas do 15 lutego.
rozwiń zwiń