"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa wciąż ewoluuje"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 14:47
- Ten program został wdrożony jeszcze za poprzednich ministrów, a teraz jest kontynuowany i zmieniany. Składa się z szeregu innych programów, i to bardzo, bardzo różnych - mówi dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.
Audio
  • Dariusz Jaworski o Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa (Po prostu kultura/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowane są m.in. takie programy, jak skierowany do bibliotekarzy i księgarzy "Partnerstwo dla książki" czy "Infrastruktura bibliotek". - Z tego ostatniego w latach 2016-2020 będzie do rozdania 150 mln na remonty oraz budowę nowych bibliotek w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców - informuje w radiowej Jedynce Dariusz Jaworski.

Innym przejawem wdrażania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa są Dyskusyjne Kluby Książki, które zaczęły powstawać w 2006 roku. Czy ich działalność można uznać za sukces i w jaki jeszcze inny sposób Instytut Książki zamierza zachęcać Polaków do czytelnictwa, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również, jako tematy poprzedzające, rozmowy z reżyser Magdaleną Miklasz i Gabą Kulką o spektaklu "Alicja w krainie czarów" w warszawskim Teatrze Syrena, z reżyserką Agnieszką Lipiec-Wróblewską i aktorami o spektaklu "Ten drugi dom" w warszawskim Teatrze Dramatycznym oraz z Martą Bartkowską z reaktywowanego klubu SPATiF w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Po prostu kultura w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Dariusz Jaworski (dyrektor Instytutu Książki)

Data emisji: 6.03.2017

Godzina emisji: 22.09

pg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryminały, reportaże, poezja... Co się czyta w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 16:01
Statystyki wykazują, że w świecie w ogóle czyta się coraz mniej, ale są kraje, w których czyta się dużo i ciągle jest zapotrzebowanie na trudniejsze, ambitne książki.
rozwiń zwiń