X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa wciąż ewoluuje"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 14:47
- Ten program został wdrożony jeszcze za poprzednich ministrów, a teraz jest kontynuowany i zmieniany. Składa się z szeregu innych programów, i to bardzo, bardzo różnych - mówi dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.
Audio
  • Dariusz Jaworski o Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa (Po prostu kultura/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowane są m.in. takie programy, jak skierowany do bibliotekarzy i księgarzy "Partnerstwo dla książki" czy "Infrastruktura bibliotek". - Z tego ostatniego w latach 2016-2020 będzie do rozdania 150 mln na remonty oraz budowę nowych bibliotek w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców - informuje w radiowej Jedynce Dariusz Jaworski.

Innym przejawem wdrażania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa są Dyskusyjne Kluby Książki, które zaczęły powstawać w 2006 roku. Czy ich działalność można uznać za sukces i w jaki jeszcze inny sposób Instytut Książki zamierza zachęcać Polaków do czytelnictwa, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również, jako tematy poprzedzające, rozmowy z reżyser Magdaleną Miklasz i Gabą Kulką o spektaklu "Alicja w krainie czarów" w warszawskim Teatrze Syrena, z reżyserką Agnieszką Lipiec-Wróblewską i aktorami o spektaklu "Ten drugi dom" w warszawskim Teatrze Dramatycznym oraz z Martą Bartkowską z reaktywowanego klubu SPATiF w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Po prostu kultura w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Dariusz Jaworski (dyrektor Instytutu Książki)

Data emisji: 6.03.2017

Godzina emisji: 22.09

pg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryminały, reportaże, poezja... Co się czyta w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 16:01
Statystyki wykazują, że w świecie w ogóle czyta się coraz mniej, ale są kraje, w których czyta się dużo i ciągle jest zapotrzebowanie na trudniejsze, ambitne książki.
rozwiń zwiń