X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nasłuchiwanie". To już trzecia edycja maratonu słuchowisk

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 13:00
- 19 marca w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie od godz. 12.00 do późnego popołudnia ważne i ciekawe wydarzenie, intrygujące nawet. To już trzecia edycja maratonu słuchowisk nazwana "Nasłuchiwanie". Spotkanie poświęcone będzie twórczości Tadeusza Różewicza - mówił Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • "Nasłuchiwanie". To już 3 edycja maratonu słuchowisk (Po prostu Kultura/Jedynka)
Tadeusz Różewicz
Tadeusz RóżewiczFoto: PAP/Mirosław Trembecki

różewicz śmietnik 1200.jpg
Wielka wyprawa Tadeusza Różewicza na śmietnik

Maraton, na który wstęp jest bezpłatny, otworzy słuchowisko według dramatu "Świadkowie albo nasza mała stabilizacja", który reżyseruje Krzysztof Czeczot. - Przypomnimy też kilka realizacji z przeszłości, dla nas historycznych. "Odejście Głodomora" reżyserował przed laty Helmut Kajzer, wielka postać Teatru Polskiego Radia, kultury polskiej. Wystąpili wówczas Mariusz Dmochowski i Olgierd Łukaszewicz, który będzie gościem maratonu - zapowiada Janusz Kukuła, dodając, że będzie to doskonała okazja porozmawiania z aktorem nie tylko o twórczości Różewicza. Jakie jeszcze atrakcje czekają na uczestników maratonu?

W audycji rozmawialiśmy także z Ewą Pilawską, dyrektorką Teatru Powszechnego, który organizuje trwający w Łodzi Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych; dyrektorem Instytut Książki, Dariuszem Jaworskim i szefem Programu zagranicznego instytutu Mariuszem Cieślikiem o Międzynarodowych Targach Książki w Londynie, na których Polska będzie gościem honorowym. Nie zabrakło także informacji o premierach teatralnych. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Po prostu kultura w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia), Ewa Pilawska (dyrektorką Teatru Powszechnego), Dariusz Jaworski (dyrektor Instytut Książki), Mariusz Cieślik (szefem programu zagranicznego Instytuty Książki)

Data emisji: 12.03.2017

Godzina emisji: 22.11

gs/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Japońskie drzeworyty w Muzeum Narodowym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 06:42
W Muzeum Narodowym w Warszawie od 25 lutego oglądać można wystawę "Podróż do Edo. Japońskie drzeworyty ukiyo-e z kolekcji Jerzego Leskowicza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa wciąż ewoluuje"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 14:47
- Ten program został wdrożony jeszcze za poprzednich ministrów, a teraz jest kontynuowany i zmieniany. Składa się z szeregu innych programów, i to bardzo, bardzo różnych - mówi dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.
rozwiń zwiń