X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawa w 100 słowach. Znamy laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 12:05
Zwycięzcami warszawskiego konkursu literackiego zostali Marek Górecki ("Wpływ"), Zbigniew Zbikowski ("Prawobrzeżna") i Maciej Czajka ("Warszawskie metro").
Audio
  • Warszawa w 100 słowach (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Wystawa "Narodowa Sztuka Białoruska" w Galerii Brama Bielańska w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej (Po prostu kultura/Jedynka)
  • 85. rocznica urodzin Jerzego Hoffmana (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Spektakl "Historia Jakuba" w Teatrze na Woli w ramach festiwalu Gorzkie Żale - Nowe Epifanie (Po prostu kultura/Jedynka)
Warszawa (zdjęcie ilustracyjne)
Warszawa (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Mike Mareen/Shutterstock.com

- To humorystyczny tekst o tym, jak kolejne linie metra są coraz bardziej dziwne, szalone i praktycznie niemożliwe do używania, ale oddają osobowość tego miasta. Warszawa ciągle się rozwija, zmienia, ale dość chaotycznie. Nie jest ani bardzo tradycyjna, ani nowoczesna - mówi Maciej Czajka.

Na konkurs, w którym trzeba było opisać Warszawę w maksymalnie 100 słowach, napłynęło ok. 2,5 tysiąca opowiadań, jurorzy do ostatecznej oceny dostali 300. - Były opowiadania pisane gwarą, wiersze, bardzo dużo tekstów patriotycznych, opowiadanie futurystyczne, bardzo często pomniki schodziły z cokołów i wędrowały, było sporo opowiadań dotyczących II wojny światowej i Powstania Warszawskiego, były też odniesienia do literatury - mówi Małgorzata Piekarska, jurorka.

Pomysł opisywania miasta w 100 słowach przywędrował z Santiago, a w Europie pojawił się w 2014 roku za sprawą budapesztańczyków. W tym roku konkurs odbywa się we wszystkich stolicach krajów wyszehradzkich.

W audycji zapraszaliśmy także na wystawę "Narodowa Sztuka Białoruska" w Galerii Brama Bielańska w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej (oddział Muzeum Niepodległości) oraz opowiedzieliśmy o "Historii Jakuba" w Teatrze na Woli w ramach festiwalu Gorzkie Żale - Nowe Epifanie. Wspominaliśmy również 85. urodziny Jerzego Hoffmana i podsumowaliśmy Międzynarodowe Targi Książki w Londynie, na których Polska była gościem honorowym.

***

Tytuł audycji: Po prostu kultura w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 22.09

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sen o Rybakach" - opowieść o zaginionej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 09:00
Juliusz Kulesza - uczestnik Powstania Warszawskiego, autor książek opowiadających o przeżyciach okupacyjnych i dokumentujących wydarzenia II wojny światowej - stworzył książkowy portret miejsca, w którym spędził dzieciństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odradzające się życie teatralne powojennej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 14:27
- Warszawa, wydawałoby się, że zbadana i ciesząca się coraz większym zainteresowaniem, kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic. Jedną z nich jest to, co się działo w stolicy tuż po wojnie - mówi Tomasz Mościcki, autor książki "Warszawskie sezony teatralne 1944-1949".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Książki w Londynie i nagroda dla polskiego tłumacza

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 15:00
Czwartek to ostatni dzień Targów Książki w Londynie, jednej z największych międzynarodowych imprez czytelniczych. Do brytyjskiej stolicy przyjechało kilkunastu polskich pisarzy, zauważono też rolę tłumaczy.
rozwiń zwiń