X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Gliński: to ważna i symboliczna nagroda

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 14:46
- Nagroda im. Marka Nowakowskiego jest celowana w pewnego typu formę literacką, głównie w opowiadania. Bardzo mnie to cieszy – mówi wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Audio
  • Piotr Gliński, Maciej Urbanowski i Jolanta Nowakowska o Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Podsumowanie 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Marta Szymańska o Fotofestiwalu w Łodzi (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Dr Anna Szkurłat o wystawie "Polskie białe złoto" na Zamku Królewskim w Warszawie (Po prostu kultura/Jedynka)
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński (L), prezes PiS Jarosław Kaczyński (C), wicemarszałek Senatu Maria Koc (P) podczas uroczystości wręczenia Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński (L), prezes PiS Jarosław Kaczyński (C), wicemarszałek Senatu Maria Koc (P) podczas uroczystości wręczenia Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego w Pałacu Rzeczypospolitej w WarszawieFoto: Bartłomiej Zborowski/PAP

We wtorek 30 maja w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego. Pierwszym jej laureatem został Wojciech Chmielewski, który przez lata przyjaźnił się z patronem nagrody. Zmarłego w 2014 roku pisarza miał również przyjemność poznać Piotr Gliński.

- To był bardzo ciepły człowiek, można powiedzieć, że taki przyjaciel, w tym sensie, że był bardzo uważny na innych, na bardzo różnych innych. Nieprzypadkowo przecież mówi się, że opisywał ludzi innego stanu. Poza tym wiemy, że taka krótka forma, jaką uprawiał Marek Nowakowski, jest bardzo trudna. To nie jest takie proste, żeby syntetycznie używać języka i w skrótowej formie podawać coś, co wzrusza, uderza i jest odbierane jako coś celnego, charakteryzującego przedmieście, ten trochę knajacki etos i miasto - przekonuje minister kultury w rozmowie z Martyną Podolską.

Dlaczego literatura Marka Nowakowskiego wspisuje się w filozofię slowlife, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również rozmowy Joanny Sławińskiej z laureatami 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, a także zaproszenie na Fotofestiwal w Łodzi i wystawę "Polskie białe złoto" na Zamku Królewskim w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Po prostu kultura w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiały przygotowały: Martyna Podolska, Joanna Sławińska, Iga Niewiadomska, Katarzyna Jankowska

Data emisji: 4.06.2017

Godzina emisji: 22.08

pg/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Historie warte opisania czają się za rogiem"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 10:38
- Za zwykłą rzeczywistością czai się coś niezwykłego, co należy wydobyć i co staram, się robić - mówił Wojciech Chmielewski.
rozwiń zwiń