X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mistrz Mowy Polskiej 2017. Znamy nominowanych

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 14:25
- W 2000 roku powstał pomysł, zainicjowany przez śp. Bogdana Hojnę, powołania konkursu na najlepiej i najmądrzej mówiących Polaków. Od 2001 roku, co roku, poznajemy kolejnych mistrzów, a od 7 lat także Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej – mówi Piotr Kossakowski, sekretarz programu "Mistrz Mowy Polskiej".
Audio
  • Piotr Kossakowski o konkursie "Mistrz Mowy Polskiej" (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Relacje z 4. Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej w Krakowie, 42. gali wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga i 17. Międzynarodowego Festiwalu Mimów w Warszawie (Po prostu kultura/Jedynka)
  • Wypowiedzi nominowanych do nagrody Mistrz Mowy Polskiej (Ekspres Jedynki)
Agnieszka Kunikowska (P) i Agnieszka Ciecierska (L) odbierają tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej dla audycji Jedynka Dzieciom (2015 r.)
Agnieszka Kunikowska (P) i Agnieszka Ciecierska (L) odbierają tytuł "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej" dla audycji "Jedynka Dzieciom" (2015 r.)Foto: materiały prasowe

W poniedziałek (12.06) na Zamku Królewskim w Warszawie już po raz 17. wręczono nominacje do tytułu "Mistrza Mowy Polskiej". Wśród 10 osób znalazł się dziennikarz radiowej Jedynki oraz historyk muzyki rozrykowej Dariusz Michalski. Z kolei nominację do tytułu "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej" otrzymała Redakcja Kultury i Edukacji Programu 1 Polskiego Radia.

Jednocześnie ruszył również plebiscyt Vox Populi w obu kategoriach. - Na swoich kandydatów głosować można na stronie www.mistrzmowy.pl. Gdyby ktoś wolał drogę pocztową albo sms-ową, też istnieje taka możliwość - tłumaczy w audycji "Po prostu kultura" Piotr Kossakowski.

Rozstrzygnięcie konkursu, któremu patronuje radiowa Jedynka, nastąpi 25 września. Jacy radiowcy znajdują się wśród dotychczasowych laureatów konkursu "Mistrza Mowy Polskiej" i kto może pochwalić się "Wawrzynem Mowy Polskiej", czyli specjalnym wyróżnieniem jury, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również relacje z 4. Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej w Krakowie, 42. gali wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga dla twórców, badaczy i popularyzatorów kultury ludowej oraz 17. Międzynarodowego Festiwalu Mimów w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Po prostu kultura w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Piotr Kossakowski (sekretarz programu "Mistrz Mowy Polskiej", wiceprezes stowarzyszenia "Solidna firma")

Materiały przygotowały: Magda Mikołajczuk, Martyna Podolska, Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 11.06.2017

Godzina emisji: 22.09

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zasłużony dla Polszczyzny. "Moja poezja jest trudna i ciemna"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:02
- Myślę, że trzeba mieć formację chrześcijańską, żeby dostrzec w moich wierszach nadzieję - mówi Wojciech Wencel, laureat Nagrody Prezydenta RP "Zasłużony dla Polszczyzny".
rozwiń zwiń