X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal NNW. Filmy o historii słusznej i ciekawej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:00
30 filmów konkursowych, 12 słuchowisk radiowych, przegląd dokumentów, panele dyskusyjne i koncerty - to program Festiwalu NNW (Niepokorni - Niezłomni - Wyklęci), który rusza 27 września w Gdyni.
Audio
  • Arkadiusz Gołębiewski o Festiwalu NNW (Po prostu kultura/Jedynka)
Arkadiusz Gołębiewski
Arkadiusz GołębiewskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Jak wspomina pomysłodawca i dyrektor festiwalu Arkadiusz Gołębiewski, wydarzenie to zrodziło się z "braku pokory". - Jako twórcy stwierdziliśmy, że nie ma co lamentować, iż duże festiwale pomijają najnowszą historię Polski. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym będziemy nasze filmy pokazywać i mocno rozmawiać o historii. Ważne, żeby historia opowiadana w tych filmach była nie tylko słuszna, ale też ciekawa - podkreśla.

Gołębiewski mówi też o coraz większym zainteresowaniu filmowców tematami historycznymi, ale zauważa potrzebę rozwoju branży. - Filmów powstaje naprawdę dużo, w tym roku zgłoszono ich ok. 100, ale nie widać mocnego progresu w ich jakości. Pojawiają się dobre filmy, ale nie ma tych wspaniałych - przyznaje i wyjaśnia, że pomocą dla twórców mają być warsztaty Pitching Forum, które odbywają się w ramach festiwalu.

Gość audycji zdradza również, jaka tematyka dominuje wśród filmów zgłoszonych do tegorocznego konkursu.

W audycji mówiliśmy także o: wystawie "Najcenniejsze" w Muzeum Czartoryskich w Krakowie, Galerii Magazynowej w Muzeum w Wilanowie, oraz premierze "Twórców obrazów" Pera Olova Enquista na Scenie przy Wierzbowej Teatru Narodowego w reż. Artura Urbańskiego z Anną Seniuk w roli Selmy Lagerlof.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiały przygotowała: Katarzyna Jankowska

Goście: Arkadiusz Gołębiewski (pomysłodawca i dyrektor Festiwalu NNW, reżyser)

Data emisji: 17.09.2017

Godzina emisji: 22.09

mg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

#63PL, czyli o patriotyzmie w 63 sekundy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 16:20
- Zdumiewa nas ich odwaga, niesamowite podejście, to jak potrafią działać w grupie, a także to na jakim poziomie są konkursowe filmy. To właściwie małe etiudy filmowe - opowiada Alicja Myśliwiec o pracach nadsyłanych na konkurs #63PL przez młodych filmowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Gdyni. Franciszek Pieczka gościem specjalnym

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 11:00
Na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych pojawi się Franciszek Pieczka, aktor, który w tym roku skończył 90 lat. - wyjawił na antenie Jedynki dyrektor wydarzenia Leszek Kopeć. - To taka okazja, że nie możemy jej pominąć - mówił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film o ludobójstwie w Rwandzie na Nowych Horyzontach

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 14:00
Podczas specjalnej audycji emitowanej z Wrocławia, gdzie odbywa się właśnie 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty, Joanna Sławińska spotkała się m.in. z aktorkami filmu pt. "Ptaki śpiewają w Kigali". To we Wrocławiu miał on swoją polską premierę.
rozwiń zwiń