X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kraje V4 doceniają pożytki z koordynacji polityki"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 21:42
- Współpraca Grupy V4 działa, wiele spraw jest wypracowanych na przykład w polityce spójności, w polityce zagranicznej, ale na horyzoncie są już widoczne chmury - komentował w Jedynce Wojciech Przybylski ("Visegrad Insight").
Audio
  • Różnice i wspólne punkty w Grupie V4 (Wyszehradio/Jedynka)
17526090.jpg | SŁOWACJA BRATYSŁAWA PREZYDENT DUDA GLOBSEC 2017Prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia zatytułowanego Europa Środkowa na globalnej mapie w ramach forum GLOBSEC 2017 w Bratysławie. Forum to miejsce wymiany myśli i na temat regionu Europy Środkowo-Wschodniej
17526090.jpg | SŁOWACJA BRATYSŁAWA PREZYDENT DUDA GLOBSEC 2017 Prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia zatytułowanego "Europa Środkowa na globalnej mapie" w ramach forum GLOBSEC 2017 w Bratysławie. Forum to miejsce wymiany myśli i na temat regionu Europy Środkowo-Wschodniej Foto: PAP/Jacek Turczyk

W programie była mowa o tym, jak mieszkańcy Europy Środkowej odbierają NATO i Unię Europejską. Badanie na ten temat przedstawił na niedawnym forum o bezpieczeństwie w regionie słowacki think tank GLOBSEC. Rozmawiano też o tym, dlaczego mieszkańcy regionu nie są zadowoleni z sytuacji gospodarczej, a także o tym, jak zapobiec drenażowi mózgów z tej części Europy. O tym z kolei można również przeczytać w najnowszym raporcie magazynu "Visegrad Insight". 

O tym, jak mieszkańcy państw regionu odnoszą się do kluczowych geopolitycznych kwestii, z politologiem z GLOBSEC Danielem Milo rozmawiał Krzysztof Renik. Kraje regionu różnią się w sprawie m.in. obecności infrastruktury NATO na ich terenie, też stosunkiem do Rosji. Krzysztof Renik stwierdził, że państwa regionu różnią się w wielu kwestiach, ale coraz częściej dostrzegają pożytki z uprawiania skoordynowanej polityki na scenie międzynarodowej.

Wojciech Przybylski ("Visegrad Insight") komentował, że nasz region rozwija się nierównomiernie - lepiej jest w dużych miastach, ale są miejsca, gdzie tworzą się tzw. kieszenie biedy.

W programie była też relacja z prezentacji książki "Cud nad Wisłą i nad Bałtykiem. Piłsudski – Katyń – Solidarność", której autorem jest prof. Istvan Kovacs.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadzi: Michał Żakowski

Gość: Wojciech Przybylski (”Visegrad Insight”)

Data emisji: 28.05.2017

Godzina emisji: 20.29

agkm/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protesty w Bratysławie. Słowacy mówią "nie" korupcji

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 21:16
- Słowacy to nie jest naród, który wychodzi na ulice codziennie. Nie wiadomo dokąd zaprowadzi ich ta sytuacja – powiedział gość programu "Wyszehradio" Dariusz Kalan, analityk Europy Środkowowschodniej.
rozwiń zwiń