Polak, Węgier, dwa bratanki. Czy rzeczywiście?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 21:10
- Dla Węgrów Polska zawsze była krajem nadzwyczajnym - mówiła w radiowej Jedynce Bożena Bogdańska-Szadai, redaktor naczelna "Głosu Polonii".
Audio
  • Bożena Bogdańska-Szadai o relacjach polsko-węgierskich (Wyszehradio/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: esfera/Shutterstock.com

Bożena Bogdańska-Szadai stwierdziła, że Polacy są bardzo mile postrzegani na Węgrzech. Jak mówiła, Węgrom nie są obojętne sprawy polskie. - Pewne sprawy łączą Polaków i Węgrów, mają oni przede wszystkim podobne poczucie wolności. Polacy są tutaj popularni - podkreśliła.

Gość Jedynki tłumaczyła, że najwięcej Polaków przebywa w Budapeszcie, ale Polonii nie wolno łączyć tylko z tym miastem, gdyż są oni rozproszeni po całych Węgrzech.

Czy to wyzwanie nauczyć się języka węgierskiego? Czym najczęściej zajmują się Polacy mieszkający na Węgrzech? O tym w nagraniu audycji.

***

"Wyszehradio" to cykliczna audycja powstająca przy współpracy Polskiego Radia z nadawcami publicznymi krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wspólny projekt ma na celu promowanie wiedzy o kulturze, społeczeństwie i zagadnieniach polityczno-gospodarczych naszych krajów, a przez to przybliżenie społeczeństw państw należących do V4.

Do słuchania zapraszamy w każdą niedzielę w godz. 20.30-21.00.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Boże Bogdańska-Szadai (redaktor naczelna "Głosu Polonii")

Data emisji: 6.08.2017

Godzina emisji: 20.30

mr/pg

Czytaj także

Czy literatura polska jest chętnie czytana na Węgrzech?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 21:41
-  Najpopularniejszymi autorami polskiej literatury, po których sięgają Węgrzy, są zdecydowanie nobliści - stwierdził na antenie Jedynki Jerzy Snopek, ambasador RP w Budapeszcie.
rozwiń zwiń