X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polak, Węgier, dwa bratanki. Ile prawdy jest w tym stwierdzeniu?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 16:34
- Polakom na Węgrzech zawsze żyło się dobrze i miejmy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej - mówiła w audycji "Wyszehradio" Halina Czucz, rzeczniczka praw mniejszości polskiej w węgierskim parlamencie.
Audio
  • Polak, Węgier, dwa bratanki. Czy na pewno? (Wyszehradio/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: esfera/Shutterstock.com

Halina Czucz tłumaczyła, że Węgrzy poświęcają wiele sił, aby zapewnić godny byt wszystkim narodowościom, które przebywają na terenie ich państwa. Jak mówiła, zgodnie ze spisem ludności z 2011 roku na Węgrzech mieszka 7001 Polaków, ale ta liczba jest na pewno znacznie większa.

- Polonia jest tutaj zrzeszona w samorządach, a główną organizacją jest Ogólnokrajowy Samorząd Narodowości Polskiej na Węgrzech. Są to instytucje fundowane z budżetu węgierskiego i są odpowiedzialne za krzewienie polskiej kultury, języka, tradycji - podkreśliła gość Jedynki.

Wysłuchaj całej audycji, w której mówiliśmy także o tym, że Węgry chcą być schronieniem dla prześladowanych chrześcijan.

***

"Wyszehradio" to cykliczna audycja powstająca przy współpracy Polskiego Radia z nadawcami publicznymi krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wspólny projekt ma na celu promowanie wiedzy o kulturze, społeczeństwie i zagadnieniach polityczno-gospodarczych naszych krajów, a przez to przybliżenie społeczeństw państw należących do V4.

Do słuchania zapraszamy w każdą niedzielę w godz. 16.05-16.30.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Halina Czucz (rzeczniczka praw mniejszości polskiej w węgierskim parlamencie)

Data emisji: 8.10.2017

Godzina emisji: 16.05

mr/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odsłonięto pomnik Węgrów wspierających Powstanie Warszawskie. "To przykład solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 17:12
- Przyjaźń polsko-węgierska ma swoją siłę, to ujawniło się w 1944 roku - mówił w radiowej Jedynce Janosz Tiszler, dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.
rozwiń zwiń