X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wizyta premiera w Budapeszcie pokazała polskie priorytety w polityce zagranicznej"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 18:30
- Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Budapeszcie była także okazją do konsultacji przed szczytem w Brukseli - powiedział na antenie Jedynki prof. Kazimierze KiK z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Premier Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor Orban podczas konferencji prasowej po spotkaniu w Budapeszcie
Premier Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor Orban podczas konferencji prasowej po spotkaniu w BudapeszcieFoto: PAP/Archiwum/Radek Pietruszka

Premier Mateusz Morawiecki zakończył jednodniową wizytą na Węgrzech, gdzie spotkał się z premierem tego kraju Viktorem Orbanem.

- Pierwsza wizyta premiera Mateusza Morawieckiego pokazuje polskie priorytety w polityce zagranicznej. W tym przypadku chodzi o politykę regionalną w kontekście Grupy Wyszehradzkiej. Czy ta wizyta była pozytywna? To okaże się później. Jedno jest pewne. Wyjazd do Budapesztu był także naturalnymi konsultacjami przed szczytem w Brukseli. Wspólnym zdaniem będzie teraz próba zagospodarowania obszarów między Niemcami a Rosją. Będzie to próba budowania i pogłębiania współpracy w regionie - prof. powiedział Kazimierz Kik.

Gość Jedynki stwierdził też, że Grupa Wyszehradzka nie stanowi obecnie poważnej siły politycznej. Siłę może stanowić państwo lub grupa państw, która może zablokować decyzje zapadające większością kwalifikowana w Unii. My nie jesteśmy w stanie tego zrobić i potrzebujemy jeszcze kilku państw lub jednego państwa, by to osiągnąć. Nie łudźmy się, że w ramach Grupy Wyszehradzkiej jest konsensus polityczny, bo to jest głownie współpraca gospodarcza. Polityka polega na wspólnym forsowaniu w ramach Unii Europejskiej decyzji korzystnych dla całego regionu. Pamiętajmy, że ten wspólny front w Unii najkorzystniejszy jest właśnie dla Polski i dlatego trzeba go rozwijać - dodał KiK.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach)

Data emisji: 07.01.2017

Godzina emisji: 16.07

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Viktor Orban: wspólnota losu każe nam stanąć u boku Polski ws. art. 7

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 21:00
Procedura wytoczona przez Komisję Europejską wobec Polski nie ma faktycznych podstaw i samo postępowanie jest nieprawidłowe; Polskę spotyka niesprawiedliwość, wspólnota losu Europy Środkowej nakazuje nam stanąć przy jej boku - powiedział premier Węgier Viktor Orban.
rozwiń zwiń