X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemówienie Orbana na 150. rocznicę powstania węgierskiego. "To pokaz siły"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 11:47
 - Przemówienie nie było zaskakujące dla obserwatorów. Co roku wybierany jest szef Fidesu i na ostatnim kongresie Orban został wybrany jednogłośnie. Nie było nawet głosów wstrzymujących się. Wówczas podano, że osią, siłą napędową całej kampanii tej partii będzie kwestia migracji - mówił na antenie radiowej Jedynki profesor Bogdan Góralczyk, dyrektor Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. 
Audio
  • Prof. Bogdan Góralczyk o przemówieniu Viktora Orbana (Wyszehradio/Jedynka)
Viktor Orban podczas przemówienia na palcu Kossutha
Viktor Orban podczas przemówienia na palcu KossuthaFoto: PAP/EPA/Tamas Kovacs HUNGARY OUT

W tym tygodniu Węgrzy obchodzili swoje święto narodowe związane z wybuchem powstania w 1848 roku. W zrywie, który stał się częścią Wiosny Ludów Węgrom pomagali też Polacy. W tym roku liczna reprezentacja naszych rodaków pojawiła się w Budapeszcie na obchodach, na co zwrócił uwagę premier Viktor Orban. - Ze szczególnym uznaniem witam naszych przyjaciół z Polski. Nasza więź jest oczywista, a nasza solidarność jest dla nas źródłem siły - mówił Orban.

Węgierski przywódca mówił jednak głównie o zbliżających się wyborach parlamentarnych. Stwierdził, że Węgrzy mają wybór między ratunkiem a zagładą oraz że międzynarodowe siły chcą sprowadzić do Europy dziesiątki milionów ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu. Dodał, że ich celem jest również zniszczenie tradycyjnego modelu rodziny.

- Ta demonstracja to pokaz siły. Wybory są 8 kwietnia, trzy tygodnie wcześniej zorganizowano ten marsz pokoju (…) Z reguły Viktor Orban te przemówienia coroczne wygłasza w ogródku przy Muzeum Narodowym.  W tym przeniósł to na plac Kossutha przed parlament - zaznaczył gość radiowej Jedynki.

- Szli też Polacy, to już tradycyjne, niedługo Viktor Orban nauczy się paru słów po Polsku - dodał.

Profesor Góralczyk mówił, że już na kongresie partii kwestia migracji została postawiona jako oś kampanii wyborczej. - Przemówienie nie było zaskakujące dla obserwatorów. Co roku wybierany jest szef Fidesu i na ostatnim kongresie Orban został wybrany jednogłośnie. Nie było nawet głosów wstrzymujących się. Wówczas podano, że osią, siłą napędową całej kampanii tej partii będzie kwestia migracji - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o sytuacji politycznej na Słowacji.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadzi:  Magdalena Skajewska

Goście: Prof. Bogdan Góralczyk (dyrektor Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Soňa Szomolányi (Uniwersytet Komański w Bratysławie)

Data emisji: 18.03.2018

Godzina emisji: 16.05

dcz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak