Muzyka i inne sztuki. Warsztaty Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 11:50
Zajęcia chóralne, instrumentalne, lutnicze, plastyczne, rzeźbiarskie, fotograficzne, medialne, teatralne, taneczne - to tylko niektóre z dyscyplin, w jakich rozsmakować się mogą uczestnicy Mistrzowskich warsztatów artystycznych Agaty Steczkowskiej.
Audio
  • Agata Steczkowska zaprasza na Mistrzowskie Warsztaty Artystyczne (Mój świat dźwięków/Jedynka)
grafika ilustracyjna
grafika ilustracyjnaFoto: Atlantis Images/Shutterctock.com

Interdyscyplinarne spotkania dla twórczych i zdolnych osób w różnym wieku najstarsza spośród sióstr Steczkowskich organizuje już od 25 lat. Jak wspomina, wszystko zaczęło się od współpracy z tatą prowadzącym chóry chłopięce, które w wakacje wyjeżdżały na obozy muzyczne.

- Kiedy potem sama prowadziłam chóry, zaczęłam organizować obozy nie tylko z muzyką, bo zauważyłam, że dziecko zdolne muzycznie często jest uzdolnione także w innych kierunkach. Zapraszałam swoich przyjaciół-artystów, plastyków, rzeźbiarzy. Ludziom zaczęło się to podobać, nagle się okazało, że duża grupa osób jest zainteresowana takim spędzaniem czasu - wyjaśnia Steczkowska. - Ideą warsztatów jest to, by poznawać siebie i odkrywać coś, czego człowiek nie potrafi nazwać, np. ukryty talent - dodaje.

W tym roku warsztaty odbędą się 1-11 lipca w Starachowicach. Polskie Radio objęło je patronatem medialnym. Więcej szczegółów w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzą: Agata Steczkowska i Marcin Kusy

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 23.05

mg/mz

Czytaj także

Misterium Wielkopostne Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 10:00
- Od małego byłam otoczona światem dźwięków muzyki sakralnej. W moim domu rodzinnym nie słuchało się niczego poza muzyką klasyczną i sakralną - mówi Agata Steczkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzuciła dziennikarstwo, żeby śpiewać poezję

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 16:23
- Życie podyktowało mi takie, a nie inne działanie. Nagranie płyty zaczęło się od czerpania radości z tworzenia, wcześniej pojawiły się występy, na których ludzie bardzo się wzruszali - opowiadała Anna Przybył. Jak dodała, wtedy przyszła myśl o zaangażowaniu się w muzykę.
rozwiń zwiń