Mistrzowskie Warsztaty Artystyczne Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 10:10
- Stwarzamy taką atmosferę, żeby ludzie nie bali się odkryć samych siebie, co jest bardzo trudną rzeczą – mówi dyrygentka, pianistka, kompozytorka, wiolonczelistka i pedagog Agata Steczkowska.
Audio
  • Agata Steczkowska opowiada o warsztatach artystycznych ( Mój świat dźwięków/Jedynka)
  • Agata Steczkowska opowiada o nocnych improwizacjach na Warsztatach Mistrzowskich (Mój świat dźwięków/Jedynka)
Agata Steczkowska
Agata Steczkowska Foto: Wojciech Kusiński/PR

Spotkania z mistrzami odbywają się od 2004 roku. Pięć lat temu otrzymały honorowy patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Agata Steczkowska podkreśla, że warsztaty potrafią dobrze skorygować samoocenę uczestników. Jak zauważa, "wiele osób ocenia się bardzo wysoko i jest to w porządku, bo dobrze mieć wysoką wartość własną". Jej zdaniem, sposób postrzegania siebie wynosi się z domu, dlatego "lepiej mieć rodziców, który uważają cię za geniusza niż takich, którzy uważają cię za niedorajdę życiową".

Korekta, którą przynoszą warsztaty nie polega jednak na krytyce, bo mistrzowie "nie pozwalają sobie na oceny". - W atmosferze zaufania, ciepła i rodzinnych relacji wychodzą wrażliwości ludzi, ponieważ nie boją się odkryć, bo sadzą, że nie będą ukarani, np. taką oceną. I to jest bardzo cenne – wyjaśnia w radiowej Jedynce muzyk i pedagog.

W tym roku warsztaty odbędą się w dniach 1-11 lipca w Starachowicach. Polskie Radio objęło je patronatem medialnym. Jak warsztaty wspominają uczestnicy? Czym są nocne improwizacje? Zapraszamy do wysłuchania nagrań audycji.

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzą: Agata Steczkowska i Marcin Kusy

Data emisji: 19.05.2017, 1.06.2017

Godzina emisji: 23.05, 23.11

zi/pg/gs

Czytaj także

Nowy oddech polskiej poezji i cała orkiestra grana ustami

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 18:51
- Dzięki płycie "Alarm" polska poezja złapała nowy oddech. Po koncercie w Krakowie przyszedł do mnie 10-latek i powiedział, że zaśpiewał nauczycielowi "Alarm" Antoniego Słonimskiego - cieszy się artysta Bartas Szymoniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ja chciałbym być poetą". Koncert piosenek Leszka Długosza

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 14:30
W Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia wybrzmiały utwory Leszka Długosza. 29 kwietnia odbył się transmitowany na antenie Jedynki koncert pt. "Ja chciałbym być poetą".
rozwiń zwiń