"Mój świat dźwięków". Delikatność chłopięcego głosu

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 15:07
Agata Steczkowska to dyrygentka pochodząca z muzycznej rodziny, która pod swoje nauczycielskie skrzydła wzięła młodych chłopców. W czym tkwi magia chóru tworzonego przez najmłodszych śpiewaków płci męskiej? 
Audio
  • Agata Steczkowska o współpracy z chłopięcym chórem. (Twarzą w twarz/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Tata dyrygentki zaszczepił w niej zarówno miłość do muzyki jak i pociąg do nauczania innych. Agata Steczkowska z dumą i pasją o prowadzeniu chóru chłopięcego - Tata miał chór chłopięcy a ja, obserwując go przez lata uznałam, że mogę także zacząć prowadzić swój. Dogaduję się z chłopcami i potrafię tworzyć z nimi kumpelskie relacje. Dobrze jeśli do chóru trafiają bardzo wcześnie, gdyż ważne jest, aby nauka odbywała się jeszcze przed mutacją głosu, która w dzisiejszych czasach następuje bardzo szybko.

- Dysonanse muzyczne jestem w stanie znosić przez bardzo krótki czas, zdecydowanie bardziej preferuję harmonię. Ludzie, aby stanowili harmonię, muszę ze sobą dobrze współpracować - zapewnia dyrygentka.

Jak brzmi chór składający się z najmłodszych chłopców? Jak wcześnie warto zacząć pracować z głosem? Jak wygląda współpraca z młodymi śpiewakami?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzą: Agata Steczkowska i Marcin Kusy

Data emisji: 6.02.2019

Godzina emisji: 23.05

K.A

Czytaj także

Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej - Próba 11

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 12:01
Uczymy sie śpiewać z Agatą Steczkowską, zapraszamy do naszego chóru!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eric Whitacre i jego muzyka sfer niebieskich

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 09:55
Eric Whitacre to dyrygent chóru, kompozytor, sensacja YouTube i model! Jego muzyka znajduje się wśród najpopularniejszych i najczęściej nagrywanych spośród żyjących kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat dźwięków Macieja Gudowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 11:01
- Muzyka jest moją pasją i to chyba na pierwszym miejscu – mówił lektor filmowy Maciej Gudowski. Przed dwoma tygodniami gość zdradzał, jak czyta się filmy z bogatą ścieżką dźwiękową. Teraz opowiedział, czym muzyka jest dla niego prywatnie.
rozwiń zwiń