X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urzekająca barwa dyszkantu

Agata Steczkowska znana jest między innymi z muzycznej pracy z dziećmi. Prowadziła chóry dziewczęce i chłopięce. Praca z chłopcami jest dla niej wyjątkowym wyzwaniem.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Dieter_G
O Audycji

Ta wyjątkowość leży głównie z dyszkancie, czyli głosie, którym śpiewają chłopcy przed mutacją. Jest to głos równy sopranowi, ale jego specyficzne brzmienie wiąże się nie tylko z długością i grubością strun głosowych, ale też z budową ciała dziecka, a nawet z dziecięcą osobowością. Odznacza się większą prostotą niż sopran i specyficznym wdziękiem. – W muzyce chóralnej dyszkant nabiera nowego oblicza, dlatego chóry chłopięce cieszą się uznaniem i popularnością na całym świecie – mówiła Agata Steczkowska.  

Agata Steczkowska uwielbia dźwięk głosu dyszkantowego, jednak, aby dobrze wybrzmiał i chórzyści, i dyrygent muszą ciężko pracować.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzą: Agata Steczkowska i Marcin Kusy

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 23.05

abi

Playlista