X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

CelloManiax. Męska energia w czterech wiolonczelach

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 10:28
Cellomaniax to kwartet smyczkowy, w którym muzykę tworzą wiolonczele prowadzone przez samych mężczyzn. Idea, która towarzyszy muzykom to tworzenie "pomostu" między muzyką rozrywkową a poważną. Panowie tworzą nie tylko kompozycje własne, ale i covery największych światowych hitów. Wykonali także dżingiel dla Polskiego Radia.
Audio
  • Rozmowa z zespołem CelloManiax (Mój świat dźwięków/Jedynka)
  • II część rozmowy z Cellomaniax (Mój świat dźwięków/Jedynka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

Cellomaniax tworzą; Jakub Gajownik, Wojciech Skóra, Marcin Kusek i Mateusz Mańka. Założycielem i pomysłodawcą jest Marcin Kusek, który poczuł, że po wielu latach grania na instrumencie przyszedł czas na stworzenie własnej inicjatywy muzycznej. Był wtedy na trzecim roku studiów, a w jego głowie wybrzmiewała tajemnicza melodia. Pomyślał, że warto byłoby zapisać i zagrać tę melodię, a instrumentem który oddałby najlepiej dźwięki z jego głowy byłaby wiolonczela. Przy tworzeniu składu zespołu powiedział, że wie, iż "potrzebni tutaj są najlepsi wiolonczeliści".

- Szybko doszedłem do wniosku, że trzeba stworzyć recital koncertowy, aby powstał produkt, który będzie nadawał się na scenę - mówi założyciel grupy, który do swojego muzycznego projektu podchodzi nie tylko z pasją, ale i menadżerskim zacięciem. - Zespół dla mnie nie istnieje, jeśli nie występuje - dodaje. Uważa, że po wielu latach nauki trzeba zacząć utrzymywać się ze swojego hobby. 

Jeden z członków kwartetu - Mateusz Mańka, zapytany przez prowadzącą o to, jak wstąpił do zespołu mówi: "moja przygoda z Cellomaniax zaczęła się osiem miesięcy temu, gdy Marcin zadzwonił do mnie z propozycją zagrania dwóch koncertów wraz z zespołem". Poczuł wtedy, że pojawiła się życiowa szansa na zrobienie czegoś niekonwencjonalnego.

Dowiadujemy się, że CelloManiax zdecydowali się przygrywać chórowi Agaty Steczkowskiej. Panowie uważają, że nie mieli jeszcze okazji współpracować z chórem, zwłaszcza "z tak fajnym". - Było to dla nas wyzwanie, którego podjęliśmy się wspólnie - mówi jeden z członków kwartetu. 

W audycji utwory zaaranżowane przez kwartet - "Ach jak przyjemnie", oraz "W stepie szerokim". Jak brzmi kwartet w połączeniu z chórem?

Wiolonczeliści dzięki założycielowi Marcinowi Kuskowi mają wolną rękę, jeśli chodzi o 

Jak brzmią popularne utwory, takich artystów jak np. Sting, grane na wiolonczeli? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Steczkowska 

Data emisji: 24.04.2019; 1.05.2019

Godzina emisji: 23.05

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal "Brodnica ClassiX". Małe miasto, wielcy artyści

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 15:46
"Brodnica ClassiX" to festiwal, który odbywa się na koniec marca i gości artystów różnych scen muzycznych - od klasyki i jazzu, aż po szeroko pojmowaną elektronikę. Dlaczego w tak małym mieście jak Brodnica zorganizowano tak duże i spektakularne wydarzenie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: wolność to jest bardzo trudne zadanie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 23:05
Założył zespół "Akcenty", który w 1976 roku zmienił nazwę na "Kombi". Zajmuje się muzyką, ale to nie jest jego jedyna działalność artystyczna. Zamiłowanie do polskiej historii oraz tradycji ma we krwi. Gościem audycji "Twarzą w twarz" był lider i założyciel zespołu "Kombi" - Sławomir Łosowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gramy dla Europy!" na 15 rocznicę wejścia do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 15:50
Gość "Muzycznej Jedynki" Michał Rydzewski z Narodowego Centrum Kultury opowiada o kulturalnych atrakcjach związanych z obchodami 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przewidziane są cztery dni z pasmem różnych rozrywek. Czego i kiedy można się spodziewać?
rozwiń zwiń