Mistrzowskie warsztaty Agaty Steczkowskiej. "Muzyka może być wentylem do uzyskania szczęścia"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 11:55
W audycji "Mój świat dźwięków" uczestniczki "Mistrzowskich warsztatów Agaty Steczkowskiej" opowiedziały o tym, jak dzięki tej inicjatywie odzyskały szansę na realizowanie swoich muzycznych marzeń. Dowiedzieliśmy się także, jak ważne jest poszukiwanie talentu we własnych dzieciach i co zrobić, aby je mądrze zachęcić do artystycznego rozwoju.
Audio
  • Rozmowa z uczestniczkami warsztatów Agaty Steczkowskiej (Mój świat dźwięków/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Agata Steczkowska opowiada, że jej tata był świetnym dyrygentem i animatorem kultury. Artystka dodaje, że zawsze powtarzał iż "w człowieku drzemie coś, o czym on sam nie wie". 

Magdalena Małek - uczestniczka warsztatów przyznaje, że chciała poszukać czegoś więcej niż to, co oferowała jej szkoła. Twierdzi, że nie zawsze w czasie edukacji mamy szansę na to, aby każda jednostka spotkała się ze zrozumieniem, dlatego poszukujemy czegoś więcej. Wspomina, że kiedyś nie było dogodnych warunków do rozwijania swoich talentów, a w domach rodzinnych brakowało muzycznej tradycji. Dlatego postanowiła swoim synom wskazać możliwości muzycznego rozwoju i zapisała ich na warsztaty gry na pianinie. - Dzieci łatwo zainteresować nowym zajęciem, później trzeba je odpowiednio wspierać i nagradzać - dodaje. 

Kolejna z uczestniczek warsztatów Agaty Steczkowskiej - Magdalena Krutowicz - uważa, że sztuka może być wentylem do uzyskania szczęścia, a jej dzieci grają na instrumentach po to, aby miały szansę wyrazić siebie samych. Gość Jedynki zauważa, że w dzisiejszym świecie, w którym dominują media społecznościowe, a ludzie dzielą się informacjami o tym, co jedzą  - nie ma w tym nas samych. - Dlatego warto wyrażać siebie poprzez muzykę - słyszymy.

Jak zachęcić dziecko do grania lub śpiewania? Gdzie zapisać swoją pociechę, jeśli jest bardzo nieśmiała? Czym są improwizacje nocne Agaty Steczkowskiej?

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Steczkowska

Goście: Magdalena Małek i Magdalena Krutowicz (uczestniczki "Mistrzowskich warsztatów Agaty Steczkowskiej")

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 23.05

K.A/kh

Czytaj także

Zespół Gawęda. Dzieci, które tworzyły kulturę po II wojnie światowej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 13:47
Zespół niedawno skończył rok jubileuszowy i z tej okazji byli uczestnicy spotkali się, aby wspominać wspólne lata działalności, oraz oddać się tańcom i zabawie. Inicjatywa odmieniła losy dzieci żyjących w powojennych trudnych czasach
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aco Tomine: wybrałam akordeon, na którym nauczyłam się grać samodzielnie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 11:28
Aco Tomine z akompaniamentem akordeonu śpiewa stare pieśni ludowe. Na antenie "Jedynki" opowiedziała o tym, dlaczego wybrała akordeon i jak nauczyła się na nim grać. Dowiedzieliśmy się także o kulisach współpracy młodej Japonki z polskim muzykiem Pawłem Steczkowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rakugo" - japoński teatr komediowy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 16:09
Tradycyjny teatr komediowy "Rakugo" przedstawia siedzącego na poduszce aktora ubranego w kimono i opowiadającego widzom zabawne historie. Jak można łączyć aktorstwo z muzyką oraz o tym jak bardzo różni się teatr japoński od europejskiego opowiedzieli goście Agaty Steczkowskiej. 
rozwiń zwiń