X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mistrzowskie warsztaty Agaty Steczkowskiej. "Muzyka może być wentylem do uzyskania szczęścia"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 11:55
W audycji "Mój świat dźwięków" uczestniczki "Mistrzowskich warsztatów Agaty Steczkowskiej" opowiedziały o tym, jak dzięki tej inicjatywie odzyskały szansę na realizowanie swoich muzycznych marzeń. Dowiedzieliśmy się także, jak ważne jest poszukiwanie talentu we własnych dzieciach i co zrobić, aby je mądrze zachęcić do artystycznego rozwoju.
Audio
  • Rozmowa z uczestniczkami warsztatów Agaty Steczkowskiej (Mój świat dźwięków/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Agata Steczkowska opowiada, że jej tata był świetnym dyrygentem i animatorem kultury. Artystka dodaje, że zawsze powtarzał iż "w człowieku drzemie coś, o czym on sam nie wie". 

Magdalena Małek - uczestniczka warsztatów przyznaje, że chciała poszukać czegoś więcej niż to, co oferowała jej szkoła. Twierdzi, że nie zawsze w czasie edukacji mamy szansę na to, aby każda jednostka spotkała się ze zrozumieniem, dlatego poszukujemy czegoś więcej. Wspomina, że kiedyś nie było dogodnych warunków do rozwijania swoich talentów, a w domach rodzinnych brakowało muzycznej tradycji. Dlatego postanowiła swoim synom wskazać możliwości muzycznego rozwoju i zapisała ich na warsztaty gry na pianinie. - Dzieci łatwo zainteresować nowym zajęciem, później trzeba je odpowiednio wspierać i nagradzać - dodaje. 

Kolejna z uczestniczek warsztatów Agaty Steczkowskiej - Magdalena Krutowicz - uważa, że sztuka może być wentylem do uzyskania szczęścia, a jej dzieci grają na instrumentach po to, aby miały szansę wyrazić siebie samych. Gość Jedynki zauważa, że w dzisiejszym świecie, w którym dominują media społecznościowe, a ludzie dzielą się informacjami o tym, co jedzą  - nie ma w tym nas samych. - Dlatego warto wyrażać siebie poprzez muzykę - słyszymy.

Jak zachęcić dziecko do grania lub śpiewania? Gdzie zapisać swoją pociechę, jeśli jest bardzo nieśmiała? Czym są improwizacje nocne Agaty Steczkowskiej?

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Steczkowska

Goście: Magdalena Małek i Magdalena Krutowicz (uczestniczki "Mistrzowskich warsztatów Agaty Steczkowskiej")

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 23.05

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół Gawęda. Dzieci, które tworzyły kulturę po II wojnie światowej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 13:47
Zespół niedawno skończył rok jubileuszowy i z tej okazji byli uczestnicy spotkali się, aby wspominać wspólne lata działalności, oraz oddać się tańcom i zabawie. Inicjatywa odmieniła losy dzieci żyjących w powojennych trudnych czasach
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aco Tomine: wybrałam akordeon, na którym nauczyłam się grać samodzielnie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 11:28
Aco Tomine z akompaniamentem akordeonu śpiewa stare pieśni ludowe. Na antenie "Jedynki" opowiedziała o tym, dlaczego wybrała akordeon i jak nauczyła się na nim grać. Dowiedzieliśmy się także o kulisach współpracy młodej Japonki z polskim muzykiem Pawłem Steczkowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rakugo" - japoński teatr komediowy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 16:09
Tradycyjny teatr komediowy "Rakugo" przedstawia siedzącego na poduszce aktora ubranego w kimono i opowiadającego widzom zabawne historie. Jak można łączyć aktorstwo z muzyką oraz o tym jak bardzo różni się teatr japoński od europejskiego opowiedzieli goście Agaty Steczkowskiej. 
rozwiń zwiń