X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Nowotnik: jako muzyk jestem otwarty na wszystkie projekty

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 18:50
- Nie mam żadnych antypatii, jeśli chodzi o styl. Czego dowodem może być np. moja współpraca z DJ-em, który robi muzykę dance w Australii. Wydaje mi się, że utwór, który zrobiliśmy, był pierwszym na świecie, jeśli chodzi o obecność liry korbowej na żywo - mówi Piotr Nowotnik. Zapraszamy do rozmowy z kompozytorem, aranżerem i wirtuozem grającym na wielu instrumentach z dalekiej Australii.
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Nowotnikiem (Jedynka/ Mój świat dźwięków)
Piotr Nowotnik w studiu radiowej Jedynki
Piotr Nowotnik w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piotr Nowotnik od ponad dwóch dekad tworzy muzykę i dźwięk dla teatru, filmu, sztuk wizualnych oraz komponuje współczesną muzykę koncertową. Gość Jedynki gra na instrumentach świata takich jak lira korbowa, dudy szwedzkie czy kusztar ujgurski.

Film: Piotr Nowotnik / Youtube

- Żeby być w relacji z pozostałymi członkami zespołu, w którym nasza wizja ma się realizować, ważne jest, żeby być otwartym. Jest to bardzo intymny proces, ponieważ mówimy o naszych wewnętrznych przeżyciach i naszym wewnętrznym świecie. Osoba, która dostaje te informacje od nas, musi być tego warta - mówi o swoim podejściu do muzyki nasz gość.

Muzyka jest pełniejsza bez nutek

Piotr Nowotnik zauważa, że muzyka bez elementu improwizacji, nie jest pełna. - Dotknięcie muzyki, jej dynamika oraz rozumienie tego, co się gra, są pełniejsze, kiedy przed sobą nie ma się tych nutek. Kiedy trzeba zrobić bezpośrednie połączenie między naszym umysłem, sercem, emocjami, a instrumentem - dodaje muzyk.

Z jakiego projektu Piotr Nowotnik musiał zrezygnować ze względu na swoją osobowość? Jak wygląda współpraca między artystami z Warszawy i Melbourne? Dlaczego ludzie czasami są zamknięci na improwizowanie? Nad jaką bajką pracują Piotr Nowotnik i jego żona?

Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania.

**

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Wieczór z Jedynką

Prowadzi: Agata Steczkowska

Gość: Piotr Nowotnik (kompozytor, aranżer, muzyk)

Data emisji: 25.09.2019

Godzina emisji: 23.05

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak