Krzysztof Nowakowski: perkusista musi być jednym rytmem

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 07:23
Muzyka to jego miłość i pasja. Uważa, że dzięki niej może opowiadać coś innym ludziom. Uwielbia koncertować i obserwować żywiołowe reakcje publiczności na jego solowe popisy. Gościem "Mojego świata dźwięków" jest Krzysztof Nowakowski.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Nowakowskim. Część 1 (Jedynka/ Mój świat dźwięków)
  • Rozmowa z Krzysztofem Nowakowskim. Część 2 (Jedynka/ Mój świat dźwięków)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Krzysztof Nowakowski, czyli perkusjonista i wibrafonista. Jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako młody perkusista miał już na swoim koncie występy w kraju i zagranicą, m.in. "Warszawskie Spotkania Muzyczne" oraz "Compositionen 93" w Berlinie pod kierownictwem Witolda Szalonka. Był finalistą Bielskiej Zadymki Jazzowej (2001). Ma na koncie współpracę z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Marcin Wyrostek, Kayah, Justyna Steczkowska, Michał Czachowski, Paweł Steczkowski, Paweł Bączkowski, Whiskey River i Patrycja Gola.

- Perkusista to jest człowiek, który musi w bardzo krótkim czasie odnaleźć w nowych sytuacjach (…). Wszystko ma być naturalnie, blisko, ergonomicznie, a perkusja ma być wpisana w moje ciało. Jestem jednym rytmem, który obsługuje wszystkie instrumenty - opowiada Krzysztof Nowakowski.

Jak w przeszłości wyglądały występy na weselach? Kiedy Krzysztof Nowakowski rozpoczął przygodę z muzyką? Jak wspomina egzamin do szkoły muzycznej?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Krzysztofem Nowakowskim, który odwiedził jedynkowe studio dwukrotnie. Więcej w dołączonych nagraniach. 

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Wieczór z Jedynką

Prowadzi: Agata Steczkowska

Gość: Krzysztof Nowakowski (perkusjonista, wibrafonista)

Data emisji: 16.10.2019; 23.10.2019

Godzina emisji: 23.06

DS/kh

Czytaj także

Piotr Nowotnik: jako muzyk jestem otwarty na wszystkie projekty

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 18:50
- Nie mam żadnych antypatii, jeśli chodzi o styl. Czego dowodem może być np. moja współpraca z DJ-em, który robi muzykę dance w Australii. Wydaje mi się, że utwór, który zrobiliśmy, był pierwszym na świecie, jeśli chodzi o obecność liry korbowej na żywo - mówi Piotr Nowotnik. Zapraszamy do rozmowy z kompozytorem, aranżerem i wirtuozem grającym na wielu instrumentach z dalekiej Australii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Sokół: dla mnie muzyka to emocja zaklęta w dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:52
Artysta zdradza, że muzyka to jego pasja, która towarzyszy mu od dziecka, wyjątkowe połączenie matematyki z metafizyką.  
rozwiń zwiń