Dominika Zamara: z talentem i głosem trzeba się urodzić

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 07:55
- Najważniejsza jest pasja, wielka miłość i talent od Boga. To trzeba mieć od samego początku. To nie jest tak, że to przychodzi z czasem. Z talentem i głosem trzeba się urodzić - mówi w Programie 1 Polskiego Radia polska sopranistka mieszkająca we Włoszech.
Audio
  • Rozmowa z sopranistką Dominiką Zamarą. Część 1 (Mój świat dźwięków/Jedynka)
  • Rozmowa z sopranistką Dominiką Zamarą. Część 2 (Mój świat dźwięków/Jedynka)
Dominika Zamara
Dominika ZamaraFoto: Youtube/Dominika Zamara video

- Muzyka wymaga ogromnej pracy. To godziny i lata ćwiczeń i nigdy nie ma końca, bo możemy lepiej, więcej, wyżej. To ciągły rozwój. Głos jest żywym instrumentem, który się cały czas rozwija - mówi w radiowej Jedynce Dominika Zamara.

Artystka zdradza, że ciężko jest znaleźć dobrego nauczyciela. - Jeżeli się trafi w nieodpowiednie ręce to niestety mogą nas zniszczyć. Mamy tylko dwie struny głosowe i są one bardzo delikatne. Używając nieprawidłowej emisji głosu łatwo zniszczyć głos - podkreśla rozmówczyni Agaty Steczkowskiej.

- Trafiłam na wielu pedagogów, którzy nie zaszkodzili, ale także nie pomogli - mówi i dodaje, że znakomitych pedagogów znalazła dopiero we Włoszech.


Dominika Zamara Video/Youtube


Dominika Zamara od 10 lat współpracuje ze swoim menedżerem Enrico Bertato, który powiedział w radiowej Jedynce, że gdy pierwszy raz usłyszał głos swojej podopiecznej wyczuł w nim blask, coś ciekawego, wyjątkowego. 

Zapraszamy do wysłuchania całej - dwuczęściowej rozmowy Agaty Steczkowskiej z Dominiką Zamarą i Enrico Bertato. 

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Wieczór z Jedynką

Prowadzi: Agata Steczkowska

Gość: Dominika Zamara (sopranistka), Enrico Bertato (menedżer Dominiki Zamary)

Data emisji: 08.01.2020; 15.01.2020

Godzina emisji: 23.05

kh

Zobacz więcej na temat: Agata Steczkowska opera

Czytaj także

Marcin Wyrostek: lubię improwizować i grać po swojemu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 08:11
- Pamiętam mój pierwszy moment z akordeonem. To było spacerowanie w domu między kuchnią a salonem. Tato, który był akordeonistą, pokazał mi kilka guziczków, jak się je naciska i tak chodziłem po korytarzu. To pierwsza sytuacja, którą mam w głowie jako obraz mojego dzieciństwa z akordeonem - mówi w audycji "Mój świat dźwięków" akordeonista, który w 2009 wygrał drugą edycję programu "Mam talent".
rozwiń zwiń