"Misterium Wielkopostne" Agaty Steczkowskiej

- Rozpoczął się Wielki Tydzień, zapraszam do wysłuchania mojego dzieła - powiedziała w audycji "Mój świat dźwięków" w Programie 1 Polskiego Radia Agata Steczkowska.
Agata Steczkowska
Agata SteczkowskaFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka
O Audycji

- Ono powstało 15 lat temu. Zostało wystawione w 2007 roku w Kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie, w roku szczególnym, jubileuszowym, w którym obchodziliśmy 300-lecie śpiewania "Gorzkich żali" w Polsce. Dlatego właśnie "Misterium Wielkopostne" rozpoczyna się "Gorzkimi żalami" - wyjaśniła Agata Steczkowska.

- Tworząc "Misterium" oparłam się przede wszystkim na pieśniach znanych - to są pieśni wielkopostne takie, jak: "Ach, mój Jezu, jak Ty klęczysz", "Ludu mój, ludu", "Ogrodzie oliwny". My wszyscy je śpiewamy w kościołach. Zawsze te pieśni bardzo mnie urzekały. Od dziecka ulubiłam je sobie, całe życie je śpiewam - podkreśliła artystka.

- Ponieważ te pieśni tak ukochałam, tak do mnie całe życie przemawiały, chciałam je zaprosić do swojego świata dźwięków. Dlatego te aranżacje są na podstawie tych pieśni. Zapraszam do wysłuchania "Misterium Wielkopostnego", by w ciszy snuć refleksje, pomedytować, pomodlić się - zaprosiła prowadząca audycję.

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Wieczór z Jedynką

Prowadzi: Agata Steczkowska

Data emisji: 8.04.2020

Godzina emisji: 23.05

kk

Playlista
  • Steczkowscy, - Misterium Wielkopostne Agaty Steczkowskiej