Agata Steczkowska: fortepian jest moim przyjacielem

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 23:06
W swej kolejnej audycji z cyklu "Mój świat dźwięków" Agata Steczkowska wyznaje, że lubi noc, bo w nocy jest ciszej, zarówno na zewnątrz, jak też w niej. W ciszy może porozmawiać sama ze sobą, a w tych rozmowach pomaga jej instrument, który nazywa się fortepian.
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Agata Steczkowska zapewnia, że uwielbia grać na fortepianie. - I lubię dzielić się tą miłością - mówi. Więc gra dla przyjaciół, kiedy ją o to poproszą. Gra, kiedy jest smutna i gra na fortepianie, kiedy jest radosna.

W audycji dzieli się jej graniem ze słuchaczami i prezentuje utwory, które kiedyś nagrała. Zapewnia, że nauczyła się grać na innych instrumentach, ale fortepian zawsze był na pierwszym miejscu.

Agata Steczkowska wspomina, jak uczyła się grać na fortepianie, a zwłaszcza jej pierwszą nauczycielkę. To ona pozwoliła jej zagrać podczas popisów w szkole muzycznej skomponowany przez nią walc. Czasami próbuje zagrać to, co jej się przyśniło. Jej zdaniem, z reguły nie jest to takie dobre, jak we śnie.

Posłuchaj całej gawędy okraszonej licznymi utworami granymi przez Agatę Steczkowską solo, ale również z córką Różą.

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Wieczór z Jedynką

Prowadzi: Agata Steczkowska

Data emisji: 15.04.2020

Godzina emisji: 23.06

ag

Zobacz więcej na temat: Agata Steczkowska fortepian

Czytaj także

Marcin Jahr: jako młodzież słuchaliśmy wszystkich zespołów, które docierały do Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 11:11
Marcin Jahr, muzyk jazzowy, perkusista i pedagog opowiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia o swoich pierwszych muzycznych przygodach i o swojej artystycznej działalności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Penderecki. Wspomnienie Mistrza

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 07:58
Muzycy i melomani z wielkim żalem żegnają Krzysztofa Pendereckiego. Światowej sławy kompozytor, pedagog i dyrygent zmarł 29 marca w wieku 86 lat. Wybitny twórca, patriota, ciepły i dobry człowiek - tak wspominają zmarłego przedstawiciele władz, świata kultury, współpracownicy i przyjaciele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Misterium Wielkopostne" Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 23:05
- Rozpoczął się Wielki Tydzień, zapraszam do wysłuchania mojego dzieła - powiedziała w audycji "Mój świat dźwięków" w Programie 1 Polskiego Radia Agata Steczkowska.
rozwiń zwiń