Pedagog śpiewu i konsultant wokalny - czym się różnią te profesje?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 06:00
- Pedagog śpiewu jest człowiekiem prowadzącym drugiego człowieka - jak trener - wokalnie. Natomiast konsultant wokalny to funkcja, która sprowadza się do konsultacji okazjonalnych - wytłumaczył w Programie 1 Polskiego Radia prof. Dariusz Grabowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com
Tytuł Wieczór z Jedynką - Mój świat dźwięków 2020/10/28 23:00
Opis

Rozmowa dyrygentki chórów Agaty Steczkowskiej w prof. Dariuszerm Grabowskim o raoli pedagoga i konsultamnta śpiewu. óznica między nauka i konsultacją śpiewu. Muzyczne fascynacje gościa audycji.

Goście Dariusz Grabowski
Playlista
Tagi
Zobacz więcej na temat: MUZYKA Agata Steczkowska

Czytaj także

Jak gra się na berimbau? Opowieść o niezwykłych instrumentach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 06:00
Jak nazywa się prapradziadek instrumentów strunowych? Jak brzmi fujara wielkopostna/wierzbinówka? Jak wygląda instrument używany przez szamanów jako lekarstwo? Zapraszamy na 2-częściowe spotkanie z kompozytorem Piotrem Nowotnikiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabela Żukowska: w muzyce szukam tego, co nas łączy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 06:48
- Muzyka jest nieodłączną częścią życia każdego z nas. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale wyobraźmy sobie, jak by wyglądał świat bez muzyki... Nie możemy sobie tego wyobrazić - mówi w audycji "Mój świat dźwięków" Izabela Żukowska - pisarka i dziennikarka Polskiego Radia, która z wykształcenia jest muzykologiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Próby chóru dziecięcego w czasie pandemii? "Chciałyśmy podnieść dzieci z foteli"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 07:33
 - Praca online miała dla mnie wielkie znaczenie, dlatego, że gdybyśmy przestali pracować, dzieci straciłyby ochotę, chęci, zainteresowanie - mówi w audycji "Mój świat dźwięków" w Programie 1 Polskiego Radia Anna Bednarska, dyrygent i dyrektor artystyczny chóru dziecięcego Alla Polacca.
rozwiń zwiń