Dźwiękopunktura, czyli o nakłuwaniu dźwiękiem

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 23:05
Gościem audycji "Mój świat dźwięków" była dr Nelly Radwanowska, autorka metody leczenia nazwanej dźwiękopunkturą. Agacie Steczkowskiej opowiedziała o homeopatii, akupunkturze i kamertonoterapii, czyli niekonwencjonalnych metodach leczenia.
kamertony
kamertonyFoto: Shutterstock/MaryG123

Posłuchaj
48:29 2021_02_03 23_05_27_PR1_moj_swiat_dzwiekow1.mp3 Spotkanie z dr Nelly Radwanowską - cz. 1 (Mój świat dźwięków/ Jedynka)

 


Posłuchaj
48:08 2021_02_10 23_06_32_PR1_Moj_Swiat_Dzwiekow.mp3 Spotkanie z dr Nelly Radwanowską - cz. 2 (Mój świat dźwięków/ Jedynka)

 


shutterstock_strzykawki.jpg
Strzykawka. Jaka jest jej historia?

Nelly Radwanowska od dziecka chciała być lekarzem. - Mnie zawsze fascynowała anatomia wszystkich żywych istot, obserwowanie tych robaczków, tego świata zwierzątek małych i dużych - opowiada. Miała to szczęście, że rodzice nie wtrącali się w to, czym się interesuje, bo twierdzili, że w życiu najważniejsza jest pasja.

Dr Nelly Radwanowska przez 10 lat pracowała w klinikach kardiologii oraz endokrynologii, a także pełniła funkcje nauczyciela akademickiego. Zdała z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny z chorób wewnętrznych. Jednak w pewnym momencie uznała, że realia medycyny nie mają sensu. - Cała medycyna to jest tłumienie objawów i faszerowanie pacjentów chemią - wyjaśnia.

Dla niej to było nielogiczne, gdyż przyglądała się pacjentowi jako całości, czyli miała podejście holistyczne. Zainteresowała się dziedziną stawiania diagnozy poprzez patrzenie w rogówkę, choć akurat ta dziedzina jest piętnowana przez medycynę praktyczną, która nie uznaje niczego innego, co jest wykładane w akademiach.

Czym jest homeopatia

Następnie gość Programu 1 Polskiego Radia zainteresowała się homeopatią. - Wszystko, co się dzieje, każdy gest, każde słowo, każda myśl, wibracja każdego kwiatka, każdego kamyczka, jest dźwiękiem, który może być zapisany poprzez wodę i zobrazowany na krysztale - mówi. Przytacza opinię, że wszystkie te informacje są przekazywane za pośrednictwem wody i ta woda może już być lekiem homeopatycznym, podobnie jak woda z miejsc świętych.

Leczenie dźwiękiem

Dr Nelly Radwanowska przytacza teorię muzyki sfer, według której każda z planet wydaje dźwięk i każdy dźwięk jest inny. Tak powstała dźwiękopunktura, która jest autorską metodą uzdrawiania kamertonami nastrojonymi na dźwięki planetarne. Stanowi zwieńczenie wielu lat praktyki i obserwacji w zakresie leczniczego wpływu dźwięku na organizm ludzki.

- Ciało ludzkie, będące harmonicznym mikrokosmosem strojone dźwiękami makrokosmosu ulega harmonizacji na zasadzie współrezonansu - mówi. Do leczenia używa kamertonów nastrojonych na dźwięki planet. - Wprowadzam dźwięki wzbudzonych kamertonów według zasad tradycyjnej chińskiej akupunktury - podkreśla. Wprowadzając dźwięk, nie trzeba osoby kłuć, a pomaga we wszystkich chorobach, które diagnozuje lekarz medycyny chińskiej.


Nelly Radwanowska/Youtube

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków 

Prowadzi: Agata Steczkowska

Gość: dr Nelly Radwanowska (lekarz, entuzjastka homeopatii i akupunktury, twórczyni dźwiękoterapii, autorka książki "Medycyna Wibracyjna")

Data emisji: 3.02.2021/10.02.2021

Godzina emisji: 23.05

ag

Czytaj także

Farmakolog: szczepionka mRNA jest najlepiej poznaną spośród wszystkich szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 19:07
Pandemia SARS-CoV-2 spowodowała konieczność opracowania szczepionek przeciwko wywoływanej przez tego koronawirusa chorobie COVID-19. Co najmniej dwie z nich bazują na technologii mRNA. Dr Leszek Borkowski wyjaśnia wszystkie zawiłości związane ze szczepionką mRNA - jej powstaniem, sposobem działania, a także konsekwencjami jej stosowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diagnostyka przyszłości - dwu- i trójwymiarowy obraz oka

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 19:07
Ludzkie oko jest złożonym układem optycznym, którego właściwości niestety zmieniają się z wiekiem. Jedną z konsekwencji upływu lat jest utrata przeźroczystości elementów optycznych oka, takich jak ciało szkliste czy soczewka, co ma decydujący wpływ na jakość widzenia. Zaćma, czyli zmętnienie soczewki, dotyka ponad połowę populacji powyżej 75. roku życia.
rozwiń zwiń