"Podobał się nam ten styl". Three Of Us w hołdzie zespołowi 2 plus 1

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 15:30
Three Of Us zaprezentowało własną interpretację piosenki zespołu 2 plus 1 "Wielki Mały Człowiek". - Wybór tego utworu to nasz ukłon w stronę polskiej legendy muzyki rozrywkowej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Roman Sajewicz. Skąd bierze się coraz większa popularność piosenek Three Of Us?
Zespół Three Of Us
Zespół Three Of UsFoto: Magic Records/mat. prasowy

Michał Hochman PAP 1200.jpg
Hochman: Urszula miała łzy w oczach, kiedy usłyszała "Konika na biegunach"
Posłuchaj
11:39 2021_08_18 13_15_06_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Three Of Us jest już po premierze utworu "Wielki Mały Człowiek", który znany jest jako przebój 2 plus 1. Skąd pomysł na cover? (Jedynka/Muzyczna Jedynka)

Ewa Kapała, Roman Sajewicz i Tomasz Sajewicz, którzy tworzą Three Of Us, wydali niedawno utwory "Serca na dłoni" i "Szklany sufit". Jak przyznają zgodnie, większe nadzieje wiązali z pierwszym singlem. Okazało się jednak, że sukces odniósł "Szklany sufit".

- To jest zupełnie inny gatunek. Dobrze, że ta piosenka znalazła swoich odbiorców, bo niosła ze sobą fajny przekaz - przyznaje Ewa Kapała.

Źródło: Three Of Us/"Szklany sufit"

Inspiracja modern country

W przypadku "Szklanego sufitu" inspiracją dla Three Of Us było modern country, znane dobrze w Stanach Zjednoczonych. Czy zespół nie obawia się, że sukces tego utworu jest tylko przypadkiem, ponieważ modern country nie przyjmie się w Polsce?

- Absolutnie nie dopuszczamy takich myśli. Wydaje mi się, że w Polsce jeszcze nie było takiego typowego country jak w Stanach Zjednoczonych. Tam country jest numerem jeden, jeżeli chodzi o gatunek muzyczny, natomiast w Polsce jeszcze nie zagościło na dobre. Country jak najbardziej miałoby grono swoich odbiorców, więc myślę, że jeszcze wszystko przed nami - ocenia Tomasz Sajewicz.

- Po prostu kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. My na pewno będziemy ryzykować - dodaje Roman Sajewicz.

Ewa Kapała uważa, że dla zespołu spełnieniem marzeń na pewno jest płyta. - Wszystko spełnia się po kolei. Będziemy w Opolu na Premierach, gdzie zagramy "Szklany sufit", a zespół Three Of Us to dla nas absolutny zaszczyt - słyszymy.

Źródło: Three Of Us/"Wielki Mały Człowiek"

Pora na "Wielkiego Małego Człowieka"

Three Of Us jest już po premierze utworu "Wielki Mały Człowiek", który znany jest jako przebój 2 plus 1. Skąd pomysł na cover?

- Pod naszym teledyskiem na YouTubie często pojawiały się komentarze, że bardzo przypominamy zespół 2 plus 1. Chyba można powiedzieć, że wybór utworu "Wielki Mały Człowiek" to trochę nasz ukłon w stronę polskiej legendy muzyki rozrywkowej. Wydaje się, że na tę chwilę wybór tej piosenki jest trafny - wyjaśnia Roman Sajewicz.

Gość Jedynki przyznaje, że "Wielki Mały Człowiek" podobał się Three Of Us pod względem stylu. - Wiedzieliśmy, że możemy go przerobić na własny styl, żeby zabrzmiał po naszemu - twierdzi.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Ewa Kapała, Roman Sajewicz i Tomasz Sajewicz (Three Of Us)

Data emisji: 18.08.2021 

Godzina emisji: 13.15

DS

Czytaj także

"Zostają w uszach na lata". Dobrowolski o utworach Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 15:52
Jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej i kompozytor kultowych filmowych ścieżek dźwiękowych Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz spoczął na Cmentarzu Bródnowskim. - Jego muzyka chwyta za serce - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Karol Dobrowolski, skrzypek jazzowy. Jak wspomina tego legendarnego artystę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ifi Ude wraca po latach muzycznej ciszy. "Ludevo" to bardzo intymny album"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 16:30
- Przez ostatnie sześć lat szukałam swojej drogi - mówi w "Muzycznej Jedynce" artystka o polsko-nigeryjskich korzeniach. - W końcu jakoś zlepiłam ze sobą te wszystkie kawałki, które po drodze zobaczyłam. Inspiracje muzyką chóralną w Gruzji, moimi podróżami do Nigerii, Izraela czy Londynu. Spięłam to wszystko razem i płyta "Ludevo" jest tego wynikiem - zaznacza Ifi Ude. 
rozwiń zwiń