Totalna biologia. Każdy odpowiada za własne zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 10:35
Czy doświadczenia naszych przodków mogą mieć wpływ na to, jak czujemy się dziś, a także jak czują się nasze dzieci? Czy zainteresowanie medycyną estetyczną może wynikać z utajonych kompleksów i traum z przeszłości? O tym w drugiej części rozmowy z Magdą Wdowiak, konsultantką biologii totalnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/wavebreakmedia
  • Trauma a zdrowie
  • Zajrzeć w przeszłość
  • Poznać mózg

Biologia totalna to metoda pracy z ciałem, która polega na odkodowaniu przyczyny choroby w ciele, aby nastąpiło pełne uzdrowienie. Ta dziedzina medycyny alternatywnej liczy sobie już ponad 40 lat i bazuje na Germańskiej Nowej Medycynie dr Ryke'a Geerda Hamera. Czy rzeczywiście możemy odzyskać zdrowie dzięki świadomości?

Szlachetne zdrowie

Jednym z zagadnień w obrębie biologii totalnej jest trauma rodowa. Magda Wdowiak przekonuje, że poważna choroba dziecka może być sygnałem o tkwiącej w rodzie, nierozpoznanej i nieuwolnionej emocji. Samo dziecko określa natomiast jako kolejne pokolenie odzwierciedlające konflikt nieuświadomiony. - Sięgamy nawet do pradziadków, żeby rozpoznać źródło tego konfliktu - mówi gość audycji. To zadanie niełatwe, dziś najczęściej osoby te już nie żyją. Dlatego w trosce o zdrowie praca odbywa się na faktach, materiałach znanych. Poza wywiadem rodzinnym jedną z metod jest lektura zachowanych zapisków.

Magdalena Wdowiak zwraca uwagę, że chwila, w której poznajemy przeszłość, działa zbawiennie. Dostrzegana wówczas jest zależność między schorzeniami nękającymi dziecko a tym, co działo się w rodzie przed dziesiątkami lat. Często budzi to jednak lęk i niepokój. - To naturalne. Mamy przecież odkryć coś, co zostało przed nami zasłonięte. Jest to tajemnica, tabu. Niemniej dotarcie do tego potrafi zmienić nasze życie w całym systemie rodzinnym, w którym jesteśmy dzisiaj - podkreśla. Z nadmiarem doświadczeń można uporać się dzięki tzw. technikom uwalniającym.

Posłuchaj
48:19 2021_12_09 00_10_21_Moj_swiat_dzwiekow.mp3 Magdalena Wdowiak w drugiej części rozmowy z Agatą Steczkowską opowiadała m.in. o wpływie traumy rodowej na zdrowie (Mój świat dźwięków/Jedynka)

 

Zdrowie a wolność

Ciało nieustannie niesie dla nas wiadomości. Kwestią otwartą pozostaje to, czy jesteśmy na tyle przytomni, by je odczytywać. Magdalena Wdowiak odniosła się do popularności medycyny estetycznej i rozmaitych zabiegów, mających w zamyśle poprawiać urodę człowieka. Zdaniem gościa audycji problem wiąże się z konfliktem odrzucenia. - To temat zastępczy. Ludziom łatwiej cierpieć z powodu złego wyglądu czy z powodu operacji, które muszą znieść, niż dostać się do pierwotnego bólu bycia odrzuconym, takim, jakim się jest - wyjaśnia.

Fb/Magda Wdowiak - Biologia Totalna

Choć zdrowie i chorobę często rozpatrujemy na poziomie ciała, sprawa jest bardziej złożona i sytuuje się w mózgu. To właśnie do mózgu podpięte jest nasze ciało, a sterują nim neurony. Biologia totalna bazuje na germańskiej nowej medycynie, część lekarzy dodaje jeszcze elementy kabały, medycyny chińskiej czy filozofii Junga. - To bardzo interdyscyplinarna dziedzina pracy z człowiekiem. Dlatego może być taka uniwersalna i skuteczna - nie ma wątpliwości Magdalena Wdowiak i dodaje, że ludzkie ciało zawsze pokazuje prawdę o nas.

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków 

Prowadziła: Agata Steczkowska

Gość: Magda Wdowiak (konsultant biologii totalnej, trener i terapeuta)

Data emisji: 9.12.2021

Godzina emisji: 00.10

mg

Czytaj także

Totalna biologia. Ekspert: ciało nigdy nie kłamie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 14:40
- Biologia totalna zawsze pokaże nam prawdę i to, co przeżyliśmy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Magda Wdowiak, konsultant biologii totalnej, trener i terapeuta. Na czym właściwie polega to alternatywne podejście do ludzkiego organizmu?
rozwiń zwiń