Wielopokoleniowy chór Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 10:55
Agata Steczkowska gości cztery członkinie swojego wielopokoleniowego chóru, które opowiadają o swojej muzycznej pasji. W audycji również fragmenty koncertu kolęd w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Agata Steczkowska
Agata SteczkowskaFoto: Agencja Forum/TVP2

Ewa Obara, Katarzyna Maślińska-Jęczeń, Małgorzata Senduła i Małgorzata Janina Berwid opowiadają o rozwoju człowieka poprzez świat dźwięków, poprzez śpiewanie np. w jakimkolwiek chórze.

Panie wykonują różne zawody i są w różnym wieku. Ewa Obara pracuje w administracji Teatru Polskiego w Warszawie. Przyznaje, że jest miłośnikiem teatru, który lubi bardziej niż kino. Katarzyna Maślińska-Jęczeń jest lekarzem stomatologiem. Małgorzata Senduła jest psychologiem dziecięcym i plastykiem, zaś Małgorzata Janina Berwid jest związana z mediami.

W audycji wysłuchaliśmy kolęd, również tych komponowanych przez gości. Małgorzata Senduła zajmuje się tym nie od dzisiaj. Choć nie dostała się do szkoły muzycznej, nie poddała się i realizuje swoje marzenia, które nie ograniczają się jednak do muzyki. Gość audycji pisze też bajki, które wykorzystuje terapeutycznie. - Muzyka w moim sercu była zawsze. Nauczyłam się grać ze słuchu. Później stwierdziłam, że nie interesuje mnie odtwarzanie rzeczy, które ktoś wymyślił, tylko chcę komponować własne - podkreśla. Autorskie kompozycje powstawały od piętnastego roku życia pani Małgorzaty. Za każdym razem pozostawały w głowie autorki.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków 

Prowadziła: Agata Steczkowska

Goście: Ewa Obara, Katarzyna Maślińska-Jęczeń, Małgorzata Senduła i Małgorzata Janina Berwid (chórzystki)

Data emisji: 6.01.2022, 13.01.2022, 20.01.2022

Godzina emisji: 00.10

ag

Czytaj także

Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej - Próba 165

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 12:31
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Byłam sam na sam z cadillakiem wśród fortepianów". Agata Steczkowska o swojej pasji

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 16:48
Agata Steczkowska zaprosiła słuchaczy Jedynki do wysłuchania jej autorskich utworów. - Pomyślałam, że któregoś dnia czy wieczoru usiądę i będę grała tylko dla moich miłych słuchaczy i puszczę to w mojej audycji. Ten utwór miał tytuł "Uskrzydlona" i tak właśnie się czuję, kiedy gram dla państwa - mówiła. Dlaczego artystka uwielbia grać na każdym fortepianie?
rozwiń zwiń