X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak kocha Bóg?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 14:12
25 grudnia świętujemy najważniejsze urodziny świata - Boże Narodzenie.
Audio
Żłóbek w kościele pw. Ofiarowania Pańskiego na warszawskim Ursynowie w nocy z 24 na 25 bm. Mszę pasterską odprawił tam nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio
Żłóbek w kościele pw. Ofiarowania Pańskiego na warszawskim Ursynowie w nocy z 24 na 25 bm. Mszę pasterską odprawił tam nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore PennacchioFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Bóg kocha nas za nic i nieodwołalnie. Wiemy to od zawsze - od czasów Adama i Ewy - kiedy nie zniechęcił się ich nieposłuszeństwem - mówi ksiądz dr Marek Dziewiecki. - Żeby nam odsłonić jeszcze więcej ze swojej niezwykłej miłości musiał osobiście do nas przyjść - dodaje.

W opinii gościa Jedynki, Syn Boży przyszedł osobiście na Ziemię, aby upewnić nas, że Bóg kocha nas z bliska. - Przed Bożym Narodzeniem mogliśmy myśleć, że Bóg wprawdzie kocha nas ogromnie, wiernie i wytrwale, ale kocha z daleka, z tajemniczego Nieba - podkreśla rozmówca Rafała Porzezińskiego. - Dlatego, żebyśmy nie myśleli, że kocha nas z daleka, ale z bliska i świetnie rozumie, co się w nas dzieje, przyszedł osobiście. Inaczej byśmy nie uwierzyli, że jest tak blisko nas. Musiał przyjść w ludzkiej naturze - dodaje.

- Bóg jest absolutną mądrością, racjonalnością - mówi z kolei ksiądz dr hab. Dariusz Oko. - Kocha nas, istoty kruche, które nie są Bogiem. Bóg dopuszcza, że jesteśmy wolni, a skoro jesteśmy wolni możemy grzeszyć. W naszej wolności jesteśmy najbardziej podobni do Boga, bo wolność to cecha Boska - zaznacza.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Jak kocha Bóg?"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Goście: ksiądz dr Marek Dziewiecki (Katolicki Uniwersytet Lubelski), ksiądz dr hab. Dariusz Oko (kierownik Katedry Filozofii Poznania Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie)

Data emisji: 25.12.2017

Godzina emisji: 12.10

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 13:00
- Nikt z nas nie wymyśliłby takiego Boga, który ma taką wyobraźnię miłości, że do nas przychodzi w ludzkiej naturze - mówi ks. prof. Marek Dziewiecki.
rozwiń zwiń