Jak kocha Bóg?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 14:12
25 grudnia świętujemy najważniejsze urodziny świata - Boże Narodzenie.
Audio
Żłóbek w kościele pw. Ofiarowania Pańskiego na warszawskim Ursynowie w nocy z 24 na 25 bm. Mszę pasterską odprawił tam nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio
Żłóbek w kościele pw. Ofiarowania Pańskiego na warszawskim Ursynowie w nocy z 24 na 25 bm. Mszę pasterską odprawił tam nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore PennacchioFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Bóg kocha nas za nic i nieodwołalnie. Wiemy to od zawsze - od czasów Adama i Ewy - kiedy nie zniechęcił się ich nieposłuszeństwem - mówi ksiądz dr Marek Dziewiecki. - Żeby nam odsłonić jeszcze więcej ze swojej niezwykłej miłości musiał osobiście do nas przyjść - dodaje.

W opinii gościa Jedynki, Syn Boży przyszedł osobiście na Ziemię, aby upewnić nas, że Bóg kocha nas z bliska. - Przed Bożym Narodzeniem mogliśmy myśleć, że Bóg wprawdzie kocha nas ogromnie, wiernie i wytrwale, ale kocha z daleka, z tajemniczego Nieba - podkreśla rozmówca Rafała Porzezińskiego. - Dlatego, żebyśmy nie myśleli, że kocha nas z daleka, ale z bliska i świetnie rozumie, co się w nas dzieje, przyszedł osobiście. Inaczej byśmy nie uwierzyli, że jest tak blisko nas. Musiał przyjść w ludzkiej naturze - dodaje.

- Bóg jest absolutną mądrością, racjonalnością - mówi z kolei ksiądz dr hab. Dariusz Oko. - Kocha nas, istoty kruche, które nie są Bogiem. Bóg dopuszcza, że jesteśmy wolni, a skoro jesteśmy wolni możemy grzeszyć. W naszej wolności jesteśmy najbardziej podobni do Boga, bo wolność to cecha Boska - zaznacza.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Jak kocha Bóg?"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Goście: ksiądz dr Marek Dziewiecki (Katolicki Uniwersytet Lubelski), ksiądz dr hab. Dariusz Oko (kierownik Katedry Filozofii Poznania Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie)

Data emisji: 25.12.2017

Godzina emisji: 12.10

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 13:00
- Nikt z nas nie wymyśliłby takiego Boga, który ma taką wyobraźnię miłości, że do nas przychodzi w ludzkiej naturze - mówi ks. prof. Marek Dziewiecki.
rozwiń zwiń