Kulturalne podsumowanie roku 2017 w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 20:39
W radiowej Jedynce oceniliśmy książki, które pojawiły się w księgarniach w 2017, filmy i spektakle, które miały swoją premierę w minionym już roku oraz wystawy, które można było obejrzeć w minionych miesiącach.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Jako, że jestem entuzjastką opowiadań, bardzo mnie rok 2017 ucieszył bogactwem tego właśnie gatunku literackiego - powiedziała Magda Mikołajczuk i wymieniła pozycje, które ją zachwyciły. Przypomniała też laureatów najważniejszych literackich nagród.

Michał Montowski ocenił rok 2017 w sztukach pięknych. - Bardzo udane okazały się trzy indywidualne prezentacje artystek już nieżyjących - Marii Lassnig w warszawskiej Zachęcie, Meli Muter w stołecznym wieżowcu Cosmopolitan i Fridy Kahlo w Poznaniu - wskazał.

Podsumowanie niełatwego dla teatru roku podjęła się Dorota Kołodziejczyk. - Myśląc o polskim teatrze z 2017 roku łatwiej wymienić to, co działo się w związku z teatrem niż wyliczać najważniejsze i najlepsze spektakle, zespoły, dokonania poszczególnych twórców - przyznała.

A jaki to był rok w branży filmowej? - Nie był to może rok, w którym premiery miały wielkie arcydzieła, ale na pewno były filmy bardzo dobre - podkreśliła Joanna Sławińska. Jakie tytuły najbardziej przypadły dziennikarce do gustu?

***

Kulturalne podsumowanie 2017 roku poprowadziła Anna Stempniak

Data emisji: 1.01.2018

Godzina emisji: 19-20

kk

Zobacz więcej na temat: Anna Stempniak KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak