X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspominamy Zbigniewa Łapińskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 20:00
Pamiętamy go przede wszystkim ze współpracy artystycznej z Jackiem Kaczmarskim i Przemysławem Gintrowskim. Kompozytor, pianista i aranżer Zbigniew Łapiński zmarł w poniedziałek wielkanocny (2.04). Miał prawie 71 lat.
Audio
Na zdjęciu archiwalnym Przemysław Gintrowski, Zbigniew Łapiński (w środku) i Jacek Kaczmarski, trzej bardowie podczas wspólnej rozmowy między koncertami
Na zdjęciu archiwalnym Przemysław Gintrowski, Zbigniew Łapiński (w środku) i Jacek Kaczmarski, trzej bardowie podczas wspólnej rozmowy między koncertamiFoto: PAP/CAF/Szwejkowski

Wspólna muzyczna droga tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński rozpoczęła się od programu "Mury", który powstał w 1978 roku. Tytułowy utwór tego programu nie jest autorskim dziełem trójki artystów, a adaptacją piosenki katalońskiej z 1968 roku. Obie wersje piosenki, i oryginalna, i polska, śpiewane były (i bywają do dziś) na manifestacjach politycznych.

Zbigniew Łapiński skomponował m.in. muzykę do takich utworów, jak "Somosierra", "Wigilia na Syberii" czy "Czerwony autobus". W audycji posłuchacie jego najsłynniejszych kompozycji.

***

Prowadzi: Iza Żukowska

Data emisji: 2.04.2018

Godzina emisji: 16.10

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mury" - piosenka, której Polacy nie zrozumieli

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 15:30
"Wyrwij murom zęby krat, zerwij kajdany, połam bat" - te słowa stały się hymnem opozycji demokratycznej z czasów PRL. Twórcy piosenki "Mury" przyznają jednak, że została ona zrozumiana na odwrót.
rozwiń zwiń

Czytaj także

60. rocznica urodzin Jacka Kaczmarskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 14:35
Gdyby żył, dziś kończyłby 60 lat. Wspominamy barda, który w ciemnych czasach PRL niósł nadzieję, a po odzyskaniu niepodległości pisał m.in. o historii Polski i naszych narodowych przywarach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Gintrowski - człowiek niszowy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 15:54
Z wykształcenia był inżynierem, ale jego życie wypełniły muzyka i poezja. Wielką popularność przyniosły mu występy w trio, które stworzył wraz z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim. 20 października 2012 roku, w wieku 61 lat, zmarł w wyniku choroby nowotworowej.
rozwiń zwiń