Yasmin Levy: zostałam piosenkarką dzięki odejściu ojca

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 13:17
Jest artystką, która się nie oszczędza. Każdą piosenkę śpiewa tak, jakby wykonywała ją po raz pierwszy. Yasmin Levy przyjechała do naszego kraju nie pierwszy raz i z uśmiechem przyznaje, że Polska to jej dom. Dziś wieczorem usłyszymy ją w koncercie "To, co najpiękniejsze…".
Audio
  • Z Yasmin Levy rozmawiała Anna Will (Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki)
Izraelska wokalistka Yasmin Levy
Izraelska wokalistka Yasmin LevyFoto: PAP/Marek Zakrzewski

Muzyka Yasmin przepełniona jest swego rodzaju smutkiem i pewną melancholią. Wokalistka powiedziała w rozmowie z Anną Will, że to sytuacja rodzinna ukształtowała ją jako artystkę. - Kiedy miałam 8 lat obudziłam się w nocy, poszłam do kuchni i zastałam tam swoją mamę siedzącą i płaczącą. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam ją w takim stanie. Smutek i melancholia w mojej twórczości ma początek właśnie w tej sytuacji – mówiła artystka.

Ojciec Yasmin Levy zmarł, gdy piosenkarka miała jedynie rok. Była wychowywana przez matkę w towarzystwie braci i sióstr. Wczesna utrata ojca jest dla Yasmin osobistą tragedią, ale z drugiej strony artystka traktuje tę sytuację jako dobrodziejstwo. - Dzięki jego odejściu stałam się piosenkarką. Wiem, że gdyby tata żył dłużej nie chciałby, żeby jego dzieci parały się muzyką, bo to bardzo trudne zajęcie dla młodych ludzi - przyznała.  

Podczas koncertu w Polskim Radiu Yasmin Levy wykona pieśń "Una pastora". Dzięki zdobyczom techniki zaśpiewa ten utwór razem ze swoim ojcem. Jak mówiła Yasmin, dzięki takim występom zapewnia sobie jego obecność w swoim życiu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawiała: Anna Will

Gość: Yasmin Levy (izraelska piosenkarka)

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 17.28

abi/kw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Yannick Bovy: to Polska wybrała mnie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 16:00
Yannick Bovy jest Belgiem, ale to w Polsce zyskał sobie sympatię wielbicieli swingu. Annie Will opowiedział o swoim najnowszym przedsięwzięciu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostry Melosik. Czym urzekł publiczność artystyczny duet?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 16:13
Szturmem zdobyły serca publiczności podczas tegorocznego konkursu "Debiuty" na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Nagroda od widzów za wykonanie piosenki "Batumi" powędrowała właśnie do młodych wokalistek. Czym zaowocował ten sukces? Dagmara i Martyna Melosik opowiedziały w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koncert na Zamku" z okazji 100-lecia niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 18:19
W sobotę, 17 listopada 2018 roku o godzinie 19:00, w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego zabrzmi jazz. MUZEUM JAZZU i Zamek Królewski zapraszają na koncert podczas którego wystąpią zarówno legendarni twórcy jak i młode talenty.
rozwiń zwiń