Prymas Wojciech Polak: niech radość Bożego Narodzenia będzie w naszych sercach

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 20:15
Prymas Polski, arcybiskup metropolita gnieźnieński Wojciech Polak, złożył rodakom życzenia bożonarodzeniowe. W wystąpieniu, nadanym w radiowej Jedynce, prymas życzył Polakom łaski i mocy od nowonarodzonego Jezusa.
Audio
  • Bożonarodzeniowe orędzie abp. Wojciecha Polaka (Jedynka)
Prymas Polski Wojciech Polak
Prymas Polski Wojciech PolakFoto: prymaspolski.pl

W orędziu prymas podkreślił, że przyjście Chrystusa jak bezbronnego dziecka "kruszy w nas egoizm, obojętność, przełamuje niepewność i strach, budzi w naszych ludzkich sercach nadzieję i radość".

"Popatrzmy z ufnością na Jezusa"

- Pomimo tego wszystkiego, co nas boli, co nas wciąż niepokoi, co nas smuci, złości, denerwuje, co próbuje wykraść nam nadzieję i nie pozwala nawet dzisiaj, w ten wigilijny wieczór, cieszyć się pokojem i miłością, popatrzmy z ufnością na Jezusa - zachęcał arcybiskup Polak, dodając, że Chrystus przychodzi, aby nas obdarować i tchnąć w nasze serca Bożego Ducha.

Nawiązując do hasła obecnego roku duszpasterskiego, "W mocy Bożego Ducha", prymas powiedział, że to Jego mocą możliwe jest wszystko, co przerasta ludzkie siły i możliwości.

"Dajmy się prowadzić duchowi świętemu"

Arcybiskup Polak życzył, aby miłość i nadzieja nocy Bożego Narodzenia opromieniła życie każdego człowieka, rodziny, parafii i wspólnot. - Niech to będzie święto nas wszystkich - dodał prymas.

- Oto radość Bożego Narodzenia. Radość, do której dzielenia, świętowania i ogłaszania światu jesteśmy w ten wieczór zaproszeni wszyscy - powiedział abp Wojciech Polak. - Wyśpiewajmy ją w kolędach, niech ona będzie w naszych sercach, niech jaśnieje na naszych twarzach - dodał, prosząc, by mimo wszelkich przeciwności spojrzeć z ufnością na Jezusa. Wskazał, że mocą Bożego ducha, możliwe jest wszystko, co przerasta po ludzku nasze siły i możliwości. - Dajmy się prowadzić duchowi świętemu - dodał. 

Arcybiskup wyraził życzenie, by w kulturze obojętności i indywidualizmu Boże Narodzenie zrodziło w nas na nowo miłość, czułość i hojność. Szczególną uwagę zwrócił na tych, którzy te święta spędzają z dala od najbliższych "przykuci do szpitalnych łóżek, cierpiący, samotni, przygnieceni brzemieniem beznadziei i rozpaczy". - W świecie upojonym obfitością i przyjemnością niech nam przypomina, że więcej jest szczęścia w dawaniu aniżeli w braniu - dodał. 

- Wszystkim więc życzę w tę świętą bożonarodzeniową noc łaski i mocy od Chrystusa narodzonego. Wszystkim błogosławionych świąt narodzenia pańskiego - powiedział abp Wojciech Polak, kończąc orędzie.  

fc