"(Nie) Przejdziemy do historii. Koncert utworów Krzysztofa Klenczona

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 22:00
W sobotę 23 lutego w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się drugi w tym roku koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterem nadchodzącego wieczoru muzycznego był Krzysztof Klenczon - kompozytor, wokalista, legenda polskiego beatu i muzyki rockowej, lider m.in. zespołów: Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary i Trzy Korony.
Zaproszenie na koncert piosenek Krzysztofa Klenczona
Zaproszenie na koncert piosenek Krzysztofa KlenczonaFoto: PR

Do udziału w koncertach organizowanych przez Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zapraszani są młodzi, utalentowani wykonawcy, laureaci wielu przeglądów i krajowych festiwali, którzy w nowych aranżacjach oraz interpretacjach wykonują znane i lubiane przeboje polskich autorów.

W trakcie sobotniego spotkania wystąpili: Paulina Serwatka, Anna Maria Wicka, Łukasz Gocławski, Łukasz Jędrys i Grzegorz Paczkowski. Za scenariusz i reżyserię koncertu "(Nie) Przejdziemy do historii" odpowiadał Janusz Gast. Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawował Janusz Kukuła - Dyrektor Teatru Polskiego Radia. Całość programu poświęconego twórczości Krzysztofa Klenczona zaaranżował muzycznie Marcin Partyka.

Dotychczas bohaterami koncertów byli już m.in. bracia Andrzej i Jacek Zielińscy, Czesław Niemen, Łucja Prus, Jonasz Kofta, Henryk Wars, Grzegorz Ciechowski, Kalina Jędrusik, Marek Grechuta i Władysław Szpilman.

Wydarzenie poprowadził Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

(mat. promocyjne/ag)

Czytaj także

Krzysztof Klenczon. Zbuntowany anioł polskiej sceny

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 19:36
- To określenie to kwintesencja jego postaci. Z jednej strony dynamiczne protest-songi, z drugiej pełna liryka. Taki był i na scenie, i w życiu - w 35. rocznicę śmierci Krzysztofa Klenczona wspomina Jerzy Skrzypczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja i Krzysztof Klenczon - historia jednej znajomości

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 09:25
- "Historia jednej znajomości" to kontrowersyjna piosenka. Jest o mnie, ale są też inne dziewczyny i żony członków Czerwonych Gitar, które uważają, że utwór jest o nich. Ja jestem ugodowa, nie będę się kłócić - powiedziała w radiowej Jedynce Alicja Klenczon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na drugim brzegu tęczy" piosenki Tadeusza Nalepy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 22:00
W Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana odbył się koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem muzycznym bohaterem był Tadeusz Nalepa, którego piosenki zaśpiewali młodzi wokaliści i aktorzy. 
rozwiń zwiń